Borajet uçuşlarına ara verdi

Borajet seferlerini geçici bir süreliğine durdurduğunu duyurdu.

24.04.2017 - 10:23 | Arzu Nilay Kocasu

Borajet uçuşlarına ara verdi

Yalçın Ayaslı tarafından kurulan ve geçen yıl 260 milyon dolara SBK Holding’e satılan Borajet, seferlerine ara verme kararı aldığını duyurdu.

Cumhuriyet’in haberine göre daha önce sattığı biletler için yolcularını Türk Hava Yolları’na yönlendiren Borajet tarafından yapılan açıklama şöyle:

Borajet Havayolları yeniden yapılanma süreci çerçevesinde tarifeli uçuşlarına ara veriyor;

 

Yurtiçinde ve dışında 80 farklı noktaya hizmet veren, Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan Borajet Havayolları SBK Holding bünyesine devredilmesinin ardından, yapılmakta olan dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak, 3. havalimanına çok daha güçlü ve yenilenmiş olarak hizmet verme hazırlıklarını sürdürmektedir.

Yeniden yapılanma ve güçlenme çalışmaları neticesinde, filosunda aktif olarak bulunan 10 adet uçağın 6’sının teknik arıza ve parça eksikliğinden dolayı uzun süredir yerde kalması sebebiyle oluşan teknik sorunların giderilerek, uçabilir duruma getirme çalışmaları devam etmektedir.

Bu sebepten dolayı, Borajet Havayolları filosunun yenilenip yeni uçuş rotalarının ve planlamanın yapılması için, 24 Nisan 2017 gününden itibaren uçuşlarına geçici bir süre ara vermiştir.

Müşteri mağduriyeti ve ticari itibar göz önüne alınarak, bu çalışmadan dolayı kıymetli misafirlerimizin mağduriyet yaşamaması için Türk Hava Yolları ile anlaşma sağlanmış olup yolcularımızın uçuşları Türk Hava Yolları ile gerçekleştirilecektir.

Konu ile ilgili bilgilendirme Borajet Havayolları ve Türk Havayolları call center’larından alınabilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.