Boğa güreşi canlı yayınlarına son

İspanya Radyo Televizyon Kurumu TV-E, 51 yıl önce başladığı boğa güreşleri canlı yayınına son verme sebebi olarak...

23.08.2007 - 09:22 | MediaCat

İspanyol televizyonlarının futbol maçlarından sonra en çok seyredilen yayınları arasında bulunan boğa güreşlerinin gün içinde devlet televizyonu TV-E’de yayınlanmamasına karar verildi.

Çocukları korumak amacıyla alınan karar, boğa güreşi fanatiklerinin tepkisini çekerken, çocuklarının kanlı görüntüleri izlemesini istemeyen aileleri memnun etti.

İspanya Radyo Televizyon Kurumu, 51 yıl önce başladığı boğa güreşleri canlı yayınlarına son veriyor. Boğa güreşleri artık devlet televizyonundan, çocukların ekran başında olmadığı saatlerde yayınlanabilecek. Karar, hayvan haklarını örgütlerinin yıllardır boğa güreşlerinin yasaklanması için kampanya yürüttüğü İspanya’da şaşkınlık yarattı.

Zira, boğa güreşleri İspanya’da futbol maçlarından sonra en fazla izlenen yayınlar arasında yer alıyor. Boğa güreşi fanatiği İspanyollar karara tepki gösterirken küçük çocuklarını kanlı sahnelerden uzak tutmayı yeğleyen aileler yasaktan memnun. Her yıl Pamplona’da yapılan ve boğaların insanların peşinden koştuğu festivalse yasağa dahil değil.

Ülkedeki diğer özel televizyon kanallarınınsa devlet televizyonunun kararına uyup uymayacağı merak konusu.

kaynak: Ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.