Blackberry ve iPhone Çin pazarında kapışacak

Piyasa değeri bakımında dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi olan Chine Mobile ile anlaşma yapan Blackberry'in Çin pazarına girmesi ile...

09.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Piyasa değeri bakımında dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi olan Chine Mobile ile anlaşma yapan Blackberry’in Çin pazarına girmesi ile birlikte daha önce Çin pazarına giren Apple iPhone arasında rekabetin daha da artacağı belirtiliyor.

650 bin milyon abonesi olan China Mobile, Blackberry ile abone sayısını daha da artttırmayı hedefliyor.

Çin’in iki numaralı mobil şirketi China Unicom ile yaptığı ortaklıkla daha önce Çin pazarına giren Apple iPhone, Blackberry’in gelişi ile pazarın en büyüğü olmaktan çıkacak.

Kanadalı firma Research In Motion’ın ürettiği Blackbeery’le China Mobile ‘in 3G teknolojisine uyumlu hale getirilecek.2006 yılından bu yana Çin’de faaliyet gösteren Blackberry ve iPhone ülkeye daha önce Hong Kong üzerinden yasa dışı yollarla geliyordu.

Çin 3G teknolojisine uyumlu olarak üretilecek cep telefonlarının  herkesin alabileceği fiyatlarla satışa sunulacağı bildirildi.
 

Kaynak: gazeteport.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.