MediaCat

Birleşik Krallık’tan Facebook’a Cambridge Analytica cezası

Birleşik Krallık Bilgi Komisyonu Ofisi, sosyal medya devini 500 bin pound ile cezalandırdı.

Birleşik Krallık’tan Facebook’a Cambridge Analytica cezası

Cambridge Analytica skandalı nedeniyle Facebook’a ilk para cezası Birleşik Krallık’tan geldi. Birleşik Krallık Bilgi Komisyonu Ofisi, kullanıcı verilerini korumadığı ve üçüncü partilerle veri paylaşımı konusunda şeffaf olamadığı gerekçesiyle sosyal medya devini azami ceza miktarı olan 500 bin pound ile cezalandırdı.

Birleşik Krallık Bilgi Komisyonu Ofisi tarafından verilen karar nihai değil ve ilerleyen dönemde gerçekleştirilecek müzakerelere göre değişebilir. Ayrıca, Facebook‘un söz konusu cezaya itiraz etmek için önünde 28 günlük süre bulunuyor.

Facebook Gizlilik Direktörü Erin Egan ise tıpkı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve diğer devletlerdeki otoritelerle olduğu gibi Cambridge Analytica nedeniyle yürütülen soruşturmalarda Birleşik Krallık Bilgi Komisyonu Ofisi ile de yakın çalışmalar yürüttüklerini, kendilerine sunulan raporu değerlendirmekte olduklarını ve kısa süre içinde yanıt vereceklerini söyledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.