Bir reklamcının sanat sergisi

Serkan Bayer, akademik eğitiminin ardından yaklaşık 15 yıldır reklam ve sanat çalışmalarına devam ediyor...

10.12.2010 - 00:00 | MediaCat

1975 yılında doğan reklamcı Serkan Bayer, akademik eğitiminin ardından yaklaşık 15 yıldır reklam ve sanat çalışmalarına devam ediyor. Reklam sektöründe 100’den fazla markaya iletişim ve reklam hizmetleri vermenin yanında sayısız resim yapan reklam yaratıcısı, 2 yıl akademisyenlik görevinin ardından dönemsel olarak reklam ajanslarında Yaratıcı Yönetmen, Reklam Grup Direktörü ve Ajans Başkanı olarak hizmet verdi.

Çalıştığı markalar arasında Samsonite, Wistanbul, Devlet Tiyatroları, Wenice kids, Best Air, Ytong, Kültür Bakanlığı, Home Store, Hisar, Daikin, Buderus, Amana, Isısan, Philips, Abbott, Bakanlık Projeleri gibi sıralayamadığımız birçok marka ve kurum yer almaktadır.

Halen Probiz Group’ta Yaratıcı Yönetmen ve Şebeke Creative’in başkanı olarak hizmet vermektedir. Sanat ve sanatçı kimliğini reklam ve tasarım çalışmalarında da gösteren Serkan Bayer uzun yıllardır üzerinde çalıştığı eserlerini yakın bir süre sonra Proud Magazine, Carlsberg ve Probiz sponsorluğunda uluslararası sanat sergisini Berlin’de açıyor. Almanya sergisinin organizatörlüğü sinema ustası Nuri Sözen ve Emin Henri Mahrt tarafından yürütülmekte.