Bir “Öncü Reklamcı” ve sıradışı yaşamı

Reklamcılık Vakfı Yayınları, "Reklamın Ustaları" başlığı altında bir yayın serisine başlıyor.Reklamın Ustaları dizisindeki ilk isim Ocak 2002'de aramızdan ayrılan reklamcı Ege Ernart...

28.01.2003 - 00:00 | MediaCat

Reklamcılık Vakfı Yayınları, “Reklamın Ustaları” başlığı altında bir yayın serisine başlıyor.Reklamın Ustaları dizisindeki ilk isim Ocak 2002’de aramızdan ayrılan reklamcı Ege Ernart…

Mesleği bırakmış ya da aramızdan ayrılmış reklamcıların tanıklıklara dayalı yaşam öykülerinin ele alınacağı dizinin amacı, reklam sektöründeki kilit isimleri tanıtarak/hatırlatarak reklamcılığın ortak belleğinin oluşmasına katkıda bulunmak; bilgi ve deneyimleri bugünün reklamcılarına aktarmak.

Kemal Sezer kaleme aldığı ilk kitapta, Ege Ernart’ın doğumundan ölümüne kadar olan çizgide çocukluk, ilk gençlik, öğrencilik, şairlik, tiyatroculuk ve reklamcılık yaşamı Ernart’ın yaratıcı kişiliği temel alınarak ve tanıklıklarla desteklenerek aktarılıyor. Tanıklıklar Ege Ernart’ın tiyatro ve reklam çevresinden çalışma arkadaşlarına, dostlarına ve yakınlarına başvurularak oluşturulmuş.

Kemal Sezer’in sözleriyle:

“Ege Ernart’ın kişiliği hiç şüphesiz, bir yaratıcı olmanın ötesinde, belki de yaratıcılığı körükleyen gerçek anlamda bir bohemin, serseri ruhlu bir sanatçının kişiliğidir. Bu kişilik reklam sektöründe önemli roller oynamış, unutulmaz kampanyalara imza atmıştır. Analitik bakış açısı, Türkçeyi kullanmadaki özeni ve becerisiyle mutlaka tanınması ve bilinmesi gereken bir kişiliktir.”

Kitapta Ege Ernart’ın yaptığı kampanyalarla ilgili görseller, yaşamının kesitlerinden fotoğraflar ve şiirleri de yer alıyor.

“Reklamın Ustaları- Ege Ernart” kitabı, aramızdan ayrılışının birinci yıldönümü olan 21 Ocak tarihinde bir anma gecesiyle tanıtıldı. Ege Ernart’ın ailesini, dostlarını ve çalışma arkadaşlarını buluşturan gecede kitapta yer alan görsellerden hazırlanan bir multivizyon gösterisi de yapıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.