Bir holding daha Migros’tan vazgeçti

Migros için iddialı alıcılar arasında gösterilen ve teklif vermeyeceklerini açıklayan

07.01.2008 - 10:11 | MediaCat

Migros için iddialı alıcılar arasında gösterilen Sabancı, teklif vermeyeceklerini açıkladı. Holding’ten Borsa’ya gönderilen açıklamada, “Şirketimiz ve Carrefour Grup, Migros satış sürecinde teklif vermeme kararı almıştır” ifadesi kullanıldı.


Satış süreci

Koç Holding, 18 Haziran 2007’de 4 ana sektöre odaklanma planı nedeniyle Migros Türk’ü satmaya karar verdiğini açıklamıştı. 2006 sonunda yurtiçinde farklı formatlarda 798 mağaza ile hizmet sunan Migros Türk, 2007’de mağaza ve büyüme atağını sürdürdü. 2007 sonu itibariyle yurtiçi mağaza sayısını 938’e çıkarmayı başaran Migros Türk, 576 bin metrekare net satış alanına sahip. 2007 sonu itibariyle 220 Migros, 247 Tansaş, 460 Şok, 3 5M, 8 Macrocenter tüm Türkiye’de hizmet veriyor. Migros Türk yurtiçinde müşterilerine Migros, Tansaş, Şok, Macrocenter, Kangurum formatları ile hizmet sunarken, geçtiğimiz eylül ayında bu market formlarına 5M hipermarketler de katıldı. Koç Holding Rusya’daki Ramstore’ları da Enka’ya satarak, Rusya operasyonundan da çıkmıştı.


Kimler kaldı?

JP Morgan tarafından yürütülen satışta bilgi odası sürecinin kapanmasından sonra teklif verme süreci başlayacak ve bu ayın ortasında tekliflerden kısa liste oluşturulacak. Migros’ta Koç Grubu’nun çoğunluk hisseleri bütün olarak satışa sunulsa da, parçalanarak satılması gibi farklı modellerde teklif sunulması da mümkün olduğu için kısa liste oluşturulduktan sonra toplam fiyat, satış modeli ve zaman dilimi önerilerine göre tercihin belirleneceği belirtiliyor.

Geçen hafta Kiler, bugün de CarrefourSA’nın çekilmesinin ardından Migros ile ilgilenen gruplar arasında, Hırvat Agrokor, CVC, İsveçli ICA, Rus Alfa, Bain Capital, Turkven-BC Partners ve KKR kaldı.

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.