Bir garip hack vakası

ABD'de radyo istasyonları hack'lendi.

08.04.2016 - 14:38 | Arzu Nilay Kocasu

Bir garip 'hack' vakası

Her ne kadar şu sıralar memleket olarak kendi başımızdaki hack vakasıyla meşgul olsak da, bir yerlerde başka insanlar ve kurumlar farklı şekillerde hack’lenmeye devam ediyor. Tıpkı ABD’deki radyo istasyonları gibi. Colorado’dan KIFT, Teksas’tan KXAX ve Denver’dan ismi açıklanmayan bir radyo istasyonunun da aralarında bulunduğu bir dizi istasyon, geçtiğimiz günlerde, beklemedikleri ve -muhtemelen hiç ama hiç istemedikleri- 90 dakikalık bir yayına ev sahipliği yaptı.

FurCast adlı bir grubun radyo kayıtlarından çekilip diğer istasyonlara dağıtılan yayın; iki erkek ve bir kızın seks üzerine yaptıkları erotik bir sohbetten oluşuyor. Furry Fandom veya Yiffy olarak bilinen ve insani kişiliklere sahip antropomorfik hayvan karakterlere ilgi duyan insanlardan oluşan bir alt kültür akımını hedefleyen FurCast de dahil olmak üzere durumdan etkilenen pek çok istasyon internet sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından özür mesajları yayınlarken, FCC (Federal Communications Commission) de vakayı soruşturmaya başladı.

Kaynak: Ars Technica, Fotoğraflar: Blog Beruby (giriş) ve The Plaid Zebra (sosyal medya)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.