MediaCat

Binlerce çocuğun eğitimine destek olan proje

Yetenek Kaşifleri projesinin ikinci adımı tamamlandı.

Binlerce çocuğun eğitimine destek olan proje

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, SosyalBen Vakfı ve Migros partnerliğiyle, dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukların eğitimine destek olunması amacıyla başlatılan Yetenek Kaşifleri projesinin ikinci adımı tamamlandı.

Eylül – Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleşen ilk etabında SosyalBen Vakfı uzmanlığıyla hazırlanan “Okuyarak Gelişiyorum: Temel Okuryazarlık” eğitim içerikleri ve Migros tarafından sağlanan kırtasiye malzemeleri, sekiz ilde taşımalı eğitimde öğrenim gören 7-11 yaş aralığındaki çocuklara gönderildi. İlk etapta çocukların okulda ve evde gerçekleştirebileceği uygulamalı egzersizler hazırlanmasının yanı sıra çeşitli illerde yaratıcı yazarlık atölyeleri de düzenlendi.

Projenin ikinci aşamasında ise Ocak – Mayıs 2022 tarihleri arasında “Analitik Düşünme ile Bilimin Temelleri: İcat Atölyesi” eğitim kitleri ile Migros tarafından sağlanan kırtasiye malzemeleri Ağrı, Adana, Ardahan, Çanakkale, Düzce, İstanbul, Mardin, Osmaniye, Siirt, Tekirdağ, Uşak ve Zonguldak’ta bulunan 12 okulda taşımalı eğitimde öğrenim gören 7-11 yaş aralığındaki bin çocukla buluşturuldu. “Bambaşka Bir Ejderha” ve “Yaşanabilir Bir Gezegen’’ adlı hikaye kitapları da Nisan ayında kampanyalı Nesquik paketlerinde, hediyeli promosyon aktivitesi olarak tüm Migros mağazalarında satışa çıkarıldı. İkinci aşamayla birlikte proje 2 bin çocuğa ulaşmış oldu.

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi Genel Müdürü Burçin Alev Ekşi, “Nestlé Kahvaltılık Gevrekler olarak, Türkiye’nin geleceğine yapılacak en büyük yatırımın çocukların eğitimine vereceğimiz destek olduğuna inanıyoruz. 2021 yılından bu yana iki faz halinde yürüttüğümüz Yetenek Kaşifleri projesiyle Türkiye’nin ihtiyaç duyulan bölgelerinde eğitimlerini sürdüren 2 bin çocuğa ulaşabilmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu projenin başarıya ulaşmasına gönülden destek olan ve büyük emek veren ekip arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Proje partnerlerimiz olan SosyalBen Vakfı ve Migros’a güçlü destekleri ve katkıları için çok teşekkür ediyorum. SosyalBen Vakfı uzmanlığında hazırlanan tüm eğitim kitleri ve armağan ettiğimiz hikâye kitaplarının çocukların eğitim hayatına sağlıklı bir başlangıç yapmalarını sağladığını ve hayal dünyalarının gelişimi için ilham verdiğini görmek bizi sonraki projelerimiz için motive ediyor. Yetenek Kaşifleri projesinin önümüzdeki dönemde yeni içeriklerle yoluna devam etmesini planlıyoruz” dedi.

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi ise, “Yeteneklerinin farkında güçlü nesillerden oluşan bir toplum hayali ile çalışmalar gerçekleştiren bir sivil toplum kuruluşu olarak, hayata geçirdiğimiz bu işbirliği ile 2 bin SosyalBen çocuğunun yaşamına dokunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler’le böyle başarılı bir işbirliği yapmış olmaktan da ayrıca mutluyuz, kendilerine teşekkür ediyoruz. Toplumsal faydanın sürdürülebilirliğini sağlamak için bir araya geldiğimiz partnerlerimizin gücüyle SosyalBen çocukları için bundan sonra da önemli adımlar atmayı sürdüreceğiz. Çocuklarımızın bugünleri ve hepimizin yarınları için sosyal sorumluluk çalışmalarının önemini vurgulamaya ve gerçekleştireceğimiz çalışmalarla etki alanımızı genişletmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.