BİM ilk çeyrekte satışlarını yüzde 49 artırdı

Türkiye’nin mağaza sayısı bakımından en büyük perakende kuruluşu olan BİM, 2008 yılı...

22.05.2008 - 10:24 | MediaCat

Türkiye’nin mağaza sayısı bakımından en büyük perakende kuruluşu olan BİM, 2008 yılı ilk çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Güçlü bir performansı yansıtan sonuçlara göre, BİM yılın ilk üç ayında 967 milyon YTL net satış yaparak, satışlarını geçen yılın aynı dönemine oranla % 49 artırdı.

Aynı dönemde BİM’in net kârı ise geçen yılın ilk çeyreğine kıyasla % 54 artışla, 35 milyon YTL oldu.

Yılın ilk çeyreğinde açılan 100 yeni mağaza ile birlikte BİM mağazalarının sayısı Mart ayı sonu itibarı ile 1834’e çıktı.

İlk çeyrek sonuçlarını değerlendiren BİM CEO’su Jos Simons şunları söyledi:

“Yılın ilk üç ayında hedeflerimizi aşan sonuçlar elde etmemiz bize mutluluk veriyor. Hızlı büyüme planlarımıza paralel olarak, güçlü büyümemizi 2008 boyunca sürdüreceğiz. İlk çeyrekte 100 yeni mağaza açtık ve net satışlarımızı geçen yılın aynı dönemine kıyasla % 49 oranında artırarak, 967 milyon YTL düzeyine çıkardık.”

BİM’in hızla güçlenmeye devam ettiğini kaydeden BİM Operasyon Komitesi Üyesi ve Finansman Direktörü(CFO) Haluk Dortluoğlu ise: “İlk üç ayda net satışlarımızı ve kârımızı güçlü bir şekilde artırdık. İlk çeyrekte faaliyet kârımız % 63 artışla 44 milyon YTL, net kârımız ise % 54 artışla 35 milyon YTL düzeyine çıktı” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.