Bill Gates işini bırakıyor!

Dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates, 2008'de işi bırakacağını açıkladı.

19.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates, 2008’de işi bırakacağını açıkladı. Gates kendini hayır işine adayacak.

Dünyayı kökten değiştiren ve “bilişim çağını başlatan adam” olarak anılan Microsoft’un kurucusu ve patronu Bill Gates, 2008’de emekliye ayrılacağını açıkladı. 50 milyar dolarlık servetiyle Forbes dergisinin en zenginler listesinde 1993’ten bu yana bir numara olan Gates, bu tarihten sonra şirketinde danışman olarak yer alacağını söyledi.

50 yaşındaki ABD’li milyarder, bundan sonra tüm enerjisini dünya çapında sağlık ve eğitim için faaliyet gösteren ve yılda 1.3 milyar doları aşkın bağış yapan Bill-Melinda Gates vakfına ayıracağını kaydetti. “Buna bir emeklilik olarak bakmayın. Sadece önceliklerimi yeniden organize ediyorum. İki yıllık bir yumuşak geçiş hazırlıyorum” diyen Gates, “Grup ayda l milyar dolar kâr sağlamaya devam etmek için rayında” ifadesini kullandı.

Gates, “Microsoft Başkanı” sıfatını 2008’e kadar koruyacak, daha sonra da danışmanlık görevini üstlenecek. Gates, 2000’de şirketin “baş yazılım tasarımcısı” unvanını almış, Steve Ballmer da CEO olmuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.