Bilkom, Apple IMC Türkiye’yi tanıttı

Bilkom, Türkiye’deki bütün Apple operasyonlarını

15.06.2005 - 00:00 | MediaCat

Bilkom, Türkiye’deki bütün Apple operasyonlarını “Apple IMC Türkiye” kimliği altında sürdürecek. Apple’ın dünyadaki ve Türkiye’deki stratejilerini anlattığı Apple IMC tanıtım toplantısı, 14 Haziran’da Ritz Carlton Otel’de gerçekleştirildi.
Toplantıda bir konuşma yapan Apple CEMEA (Merkez Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi Başkanı Jacques Gourlet, Türkiye’nin büyüyen ekonomisi ve gelişen bilişim pazarıyla son yıllarda ciddi bir atılım içinde olduğunu belirtti. Apple’ın 2000 yılından bu yana Koç Topluluğu ile Türkiye’de olduğunu belirten Gourlet, “Türkiye performansıyla Apple’ın CEMEA Bölgesi’nde iPod satışlarında dördüncü, Mac satışlarında ise yedinci ülke olmayı başardı. Apple, bölgedeki cironun yüzde 9’unu Türkiye’den sağladı. Büyüme hızı açısından da Türkiye, bölge ülkeleri arasında ilk sırada olma başarısı gösterdi. Apple ekosistemi içinde çok önemli bir ülke olan Türkiye’nin, IMC olarak Apple merkezin bir parçası olmasından dolayı mutluyuz.” dedi.
Bilkom Genel Müdürü Tansu Yeğen ise, Apple ürünlerinin dünyada yarattığı sinerjiyle 2005’te yüzde 50 oranında büyüyerek, 30 milyon dolar ciroya ulaşacaklarını kaydetti. Pazar geliştirme aktiviteleriyle birlikte iPod satışlarında bu yıl rekor düzeyde bir artış beklediklerini söyleyen Yeğen, bu yıl iPod satışlarında yüzde 1.250 artış beklediklerini ifade etti. Mac satışlarında yüksek hedefleri olduğunu belirten Yeğen konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mac satışlarında bu yılki hedefimiz yüzde 75 artışla 10 bin adettir. Tüm bu rakamlara baktığımızda, doğru yatırım ve iş stratejileriyle 2003’te 8 milyon, 2004’te 17 milyon olarak gerçekleşen satışlarımızı rahatlıkla yukarıya çekeceğimize inanıyorum.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.