MediaCat

Bilgi Üniversitesi ve İDA iş birliği

Bilgi Halkla İlişkiler Programı, İDA ile kurduğu stratejik iş birliği ile eğitimini uygulama becerileriyle zenginleştiriyor.

Bilgi Üniversitesi ve İDA iş birliği

Halkla İlişkiler disiplininde akademik anlamda birçok yeniliğe öncülük eden İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Lisans Programı, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) ile yaptığı stratejik eğitim iş birliği ile son sınıf öğrencilerine Halkla İlişkiler Laboratuarı dersinde iletişim ajanslarını tanıma fırsatı sağlıyor.

Bu kapsamda öğrenciler, bir iletişim ajansının atmosferini soluyarak, ajans içi periyodik toplantılar, etkinlikler ve konkura hazırlanma süreci gibi farklı konularda deneyim kazanıyorlar. İDA üyesi iletişim ajanslarının desteğiyle gerçekleştirilen “externship”, stajyerlikten farklı olarak gözlem üzerine temellendiriliyor. Mentorları sayesinde sektör hakkında bilgi edinen öğrenciler, haftanın bir günü İDA üyesi ajansların bir parçası oluyorlar.

Gözlem ağırlıklı olan bu programda, öğrenciler ajansın uygun bulduğu projelere destek de verebiliyorlar. Bu iş birliği, öğrencilere mezun olmadan önce okulda aldıkları teorik eğitimi uygulamada görebilme fırsatı sunuyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.