Artık beyaz yakanın da bir kitap kulübü var

Sosyalmedya.co'nun kurucusundan yeni bir e-ticaret girişimi.

20.01.2017 - 08:50 | MediaCat

Artık beyaz yakanın da bir kitap kulübü var

2016 Aralık ayının sonunda, beyaz yakalı çalışanların birbirlerini motive ederek daha fazla kitap okumalarını sağlamak amacıyla kurulan Beyaz Yaka Kitap Kulübü, üyelerinden gelen isteklerden hareketle ortaya bir sosyal girişim modeli çıkardı.

“Kitap okumaya zamanım yok” diyen kişileri motive etmeye çalışan, onlara her hafta bir profesyonel gelişim kitabı öneren platform, takipçilerinden aldığı geri bildirimler sonrasında kendi içinde bir e-ticaret sitesi doğurdu.

Okuyucuların aylık abone oldukları kulüpte, abonelere her ay dört kitap (üç ayda bir defa olmak üzere beş kitap), yılda 52 kitap gönderiliyor. Kulüp yayınevleri ile doğrudan çalıştığı için kitapları indirimli alıyor ve okuyuculara aylık abonelik bedeliyle her ay gönderiyor. Kulüpte kitaplar için ayrıca bir gönderim ücreti alınmıyor. Kulübün sosyal medya kanallarında paylaşılan içeriklerleyse okuyucular, günlük 20 ila 40 dakikalık okumalar yapmaları için motive edilmeye çalışılıyor.

İnternet sektöründeki girişimleriyle tanınan Fatih Güner’in hayata geçirdiği Beyaz Yaka Kitap Kulübü, başarılarıyla toplumca tanınmış iş insanlarına, başarılı girişimcilere ve sektörel başarısı yüksek insanlara nisan ayı itibarıyla küratörlük yaptırmayı planlıyor.

Artık beyaz yakanın da bir kitap kulübü var

Platformun ilk üç ayda 1000 aboneye ulaşmasını istediğini belirten Fatih Güner kulübü kurma sebebini şöyle açıklıyor:

“Toplumda her geçen gün artan bir kitap okuma isteğinin olduğunu düşünüyorum. Evde sosyalleşmenin yükselen bir trend haline geldiği bu zamanlarda birçok insanın kitaplara da yöneldiğini fark ettim. Ancak herkesin bir motivasyona da ihtiyacı var. Kulübü bu yüzden kurdum, öncelikle kitaplara erişimi maddi olarak daha uygun bir fiyatlı hale getirirken, komünite dinamiğiyle birbirimizi motive edelim istiyorum.”

1 Şubat itibarıyla sosyal medya kanallarından gün içinde içerik paylaşarak kitaplardan önemli alıntıları takipçileriyle buluşturmaya hazırlanan Beyaz Yaka Kitap Kulübü’nde ilki Pürüzlü Mükemmellik olmak üzere MediaCat kitaplarına da rastlayacağınızı şimdiden müjdeleyelim.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.