Beyaz perdeye 3 boyut standardı geliyor

Avatar filminin yönetmeni James Cameron, üç boyutun iki boyutun yerini alacağını ve 25 yıl içinde film, televizyon ve online içerik için bu formatın standart olacağını söyledi...

17.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Avatar filminin yönetmeni James Cameron, üç boyutun iki boyutun yerini alacağını ve 25 yıl içinde film, televizyon ve online içerik için bu formatın standart olacağını söyledi. Seul’deki teknoloji forumunda açıklama yapan Cameron, insanların sadece sinemalarda 3 boyutlu film izlemekten değil, evlerindeki televizyonlarda ve dizüstü bilgisayarlarında da spor ve müzik şovlarının tadına varmak isteyeceklerini belirtti.

Üç Oscar ödülü kazanan ve bugüne kadar 2,7 milyar dolarlık gişe yapan Avatar filmini yöneten James Cameron, daha önce de Titanik ve Terminatör filmlerinin yönetmenliğini yapmıştı.

Üç boyutu hareketli resimlerde ses ve rengin bulunmasına benzeten ve bunu "3 boyut Rönesans’ı" olarak adlandıran Cameron, geliştirilmiş formatın tam uyumunun 25 yıldan daha az bir sürede olacağını ifade etti.

Samsung ve Panasonic gibi televizyon üreten şirketler bu yıl 3 boyutlu televizyon satmaya başladılar. Film stüdyoları Universal ve Disney de, "Coraline" ve "The Polar Express." gibi Blu-Ray’de izlenebilen 3 boyutlu filmler yapıyor.

Zaman

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.