Ben&Jerry’s’ten yoksullağa savaş açan dondurma

Ben&Jerry's'in yoksulluğa karşı harekete geçmeye çağıran dondurması One Cheesecake Brownie Türkiye'de...

04.09.2008 - 11:55 | MediaCat

Ben&Jerry’s’in yoksulluğa karşı harekete geçmeye çağıran dondurması One Cheesecake Brownie Türkiye’de. One Organizasyonu, Google ve Ben&Jerry’s’in yoksullukla savaşmak için birlikte gerçekleştirdiği kampanya dünyada büyük ses getiriyor. Ben&Jerry’s, kampanyaya özel üretilen One Cheesecake Brownie ile yoksullukla mücadele eden One organizasyonuna destek oluyor.

Dünya refahı ve yoksullukla mücadele etmek amacıyla Birleşmiş Milletler’in denetiminde 189 ülke bir araya geldi. Aralarında ABD, İngiltere, Kanada, İtalya, Japonya, Fransa, Rusya, Almanya, gibi ülkelerin bulunduğu platform, 2015 yılına kadar ‘Milenyum Gelişme Hedefleri’ çerçevesinde aşağıdaki sekiz hedefe ulaşmayı amaçlıyor.

1.Aşırı yoksulluk ve açlığın ortadan kaldırılması

2.Evrensel ilköğretimin gerçekleştirilmesi

3.Kadın erkek eşitliğinin sağlanması ve kadınların konumunun güçlendirilmesi

4.Çocuk ölümlerinin azaltılması

5.Anne sağlığının iyileştirilmesi

6.HIV-AIDS, sıtma ve öteki hastalıklarla mücadele edilmesi

7.Çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması

8.Kalkınma için küresel bir ortaklık geliştirilmesi

Dünyanın en kocaman, en sorumluk sahibi dondurması Ben&Jerry’s’in kurucusu Ben Kohen ‘İşletmelerin yaşadıkları topluma karşı sorumlulukları vardır’ der. Ben&Jerry’s kurulduğu ilk günden beri bu sormululuğun bilinciyle hareket ederken imzasını attığı farklı kampanyalarla dünyada olumlu bir fark yaratmaya çalışıyor.

Ben&Jerry’s’le birlikte dünya için siz de bir adım atmak istiyorsanız, ayağa kalkın ve harekete geçin. Kampanyaya katılmak için yapmanız gereken ilk şey; www.one.org/benjerry’e girmek. Kampanyaya üye olarak yoksulluğu yok etmek için neler yapılabileceğini görebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.