beIN AKADEMİ ilk mezunlarını verdi

Öğrenciler, iki aylık eğitimin ardından sertifikalarına kavuştu.

05.07.2019 - 13:50 | MediaCat

beIN AKADEMİ ilk mezunlarını verdi

Medyadaki nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla Digiturk tarafından hayata geçirilen ve tanıtımı Kasım 2018’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğinde yapılan BeIN AKADEMİ, bahar döneminde başlayan iki sertifika programının tamamlanmasıyla birlikte ilk mezunlarını verdi.

“Muhabirlik ve Sunuculuk” ve “Stüdyo ve Reji” programlarına katılarak, eğitimlerini İstanbul ve Eskişehir’de tamamlayan öğrenciler, sertifikalarını dün Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Digiturk Spor İçeriğinden Sorumlu Grup Başkanı Saad Saleh Al-Hudaifi, İletişim Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri, Digiturk yetkilileri ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleşen törenle aldı.

Digiturk Spor İçeriğinden Sorumlu Grup Başkanı Saad Saleh Al-Hudaifi, konuya dair değerlendirmesinde, “Kasım 2018’de tanıtımını yaptığımız beIN AKADEMİ, sosyal sorumluluk yaklaşımıyla ele aldığımız en önemli projelerimizin başında geliyor. Sektörümüzün geleceğine uluslararası standartlarda, iyi yetişmiş, uzman insan kaynağı yetiştirecek bir merkez oluşturma hedefiyle çıktığımız yolda ilk eğitim programlarımızı başarıyla tamamladık. Projedeki değerli iş ortağımız Eskişehir Anadolu Üniversitesi ile önümüzdeki dönemin hazırlıklarını yürütüyoruz. Bu sinerjiden başarılı sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz. Tüm mezun öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi.

Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ve Digiturk Spor İçeriğinden Sorumlu Grup Başkanı Saad Saleh Al-Hudaifi

Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ise törende gerçekleştirdiği konuşmasında, “beIN MEDIA GROUP ile Anadolu Üniversitesi’nin yaklaşık altı ay önce çok önemli bir işbirliğiyle hayata geçirdiği beIN AKADEMİ çatısı altında ilk mezunlarımızı bugün veriyoruz. Ortak amacımız, medyaya yönelik profesyonel, nitelikli insan gücü talebine yanıt verebilmekti ve bu doğrultuda da hızla çalışmalarımıza başladık. Hedeflerimiz arasında beIN Akademi’de programlarımızı geliştirmek ve çeşitlendirmek de bulunuyor. Dünyanın bu alandaki ihtiyaçlarına yanıt veren önemli kurumlarından biri olmak istiyoruz.” dedi.

Bu yıl Nisan – Haziran ayları arasında gerçekleştirilen eğitim programlarına katılan 16 öğrenci için uygulamalı eğitim yaklaşımı kapsamında saha çalışmaları düzenlenmişti. Öğrenciler, 24 Mayıs 2019’da 24 Mayıs 2019’da oynanan Beşiktaş – Kasımpaşa ve 26 Mayıs 2019’da Fenerbahçe -Antalyaspor  karşılaşmalarında beIN SPORTS ekiplerinin gözetiminde saha çalışması yapmışlardı. Öğrenciler, İstanbul’daki beIN SPORTS stüdyolarında kanalın sunucu, editör, yorumcu ve teknik ekipleriyle bir araya gelerek, teknik altyapıyı ve stüdyoları incelemişlerdi. Ayrıca eğitimleri boyunca öğrencilere AVID, EVS, Sony ve VIZRT gibi özel sektör şirketlerinden burs ve eğitim desteği de sağlanmıştı.

Eğitim kadrosunda Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğretim üyelerinin yanı sıra Digiturk ve özel sektörün tecrübeli profesyonellerinin yer aldığı beIN AKADEMİ’ye, 43 ülkede faaliyet gösteren beIN MEDIA GROUP’un bu ülkelerdeki çalışanlarının da katkılarının alınması ve böylece Türkiye’nin, beIN MEDIA GROUP içinde bir eğitim üssü olarak konumlanması amaçlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.