BBC, medya devi Murdoch’a karşı

BBC Direktörü Mark Thompson, medya imparatoru Rupert Murdoch'un İngiltere'de faaliyet gösteren...

08.10.2010 - 00:00 | MediaCat

BBC Direktörü Mark Thompson, medya imparatoru Rupert Murdoch’un İngiltere’de faaliyet gösteren SKY televizyonun tamamını alma girişiminin ‘gücün kötüye kullanılması’ sonucunu doğuracağı söyledi.

Rupert Murdoch, bir süre önce ortağı olduğu İngiltere SKY televizyonunun kontrolünü tamamen ele geçirmek için girişimlerde bulunmuştu.

Konuşmasında bu girişime karşı olduklarını net olarak ortaya koyan BBC Direkörü Mark Thompson, Murdoch’un SKY kanalını tamamen ele geçirmesinin İngiliz medyasının çoğulcu yapısına büyük bir darbe vuracağını söyledi. Hükümete seslenen Mark Thompson, söz konusu girişimin engellenmesi çağrısında bulundu. Ekonomi Bakanı’nın bu yöndeki bir satışı ‘kamuoyu yararını’ gözeterek engelleme hakkı bulunuyor. Thompson, "Eğer News Corporation ve SKY birleşirse o zaman bizim medyamızın çoğulculuk yapısı kaybolur." dedi. Murdoch’un sahibi olduğu News Corporation şirketinin söz konusu girişimden Avrupa Komisyonu’nu da bilgilendirmesi bekleniyor.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.