BBC HD, yüzünü yeniliyor

BBC Uluslararası Kanalları bugün, uluslararası BBC HD kanalının yeni yüzünün tanıtımının yapılacağını...

04.10.2010 - 00:00 | MediaCat

BBC Uluslararası Kanalları bugün, uluslararası BBC HD kanalının yeni yüzünün tanıtımının yapılacağını ve yenileyeceğini açıkladı.

Şu anda İskandinav bölgesinde, Polonya’da ve Türkiye’deki izleyicilerin erişiminde olan BBC HD’nin yeni yayın ortamı, 1 Ekim 2010 tarihinde açılışını gerçekleştirecek. Kanal tanıtımının yeniden yapılmasıyla birlikte, yeni bir logo ve BBC’nin sunduğu görüntünün parlaklığını ve kalitesini daha iyi yakalamak için tasarlanan ekran görünümünü içerecek.

Kanalın logosu elmas şeklinde olurken, yüksek çözünürlüklü izleme ile ilişkilendirilen derinlik, berraklık ve kaliteyi taşımak için tasarlanmıştır. Elmas modeli, yayın süresince beş yeni ekran tanıtimi ile izleyiciye sunulacak. Her tanıtmada, günlük görüntülerden elde edilen hayatın bir parçası olacak ve elmas logo sayesinde “çok gerçek” görünecek- gerçeğe dönüldüğünde elmas yok olmadan önce anlık olarak daha parlak, daha büyük ve daha etkileyici görünecek.

Bu tanıtmalar şunları içermektedir: “Cat amongst Pigeons” ile, sinsi sinsi etrafta dolaşan bir ev kedisi, bir anda vahşi bir aslana dönüşecek; “Müzik” ile, müzik hayranını klasik bir piyanocuya dönüştürecek; ve “Walkies” ile, normal bir köpek sürüsünü, sibirya kurtlarından oluşan kızak köpeklerine dönüştürecek. Bu beş tanıtma, Red Bee Media tarafından tasarlanmış, uluslararası kullanım için İngiltere BBC HD tarafından alınmıştır.

Kanalın yeni yüzünün tanıtımı için yorum yapan, BBC Uluslararası Kanallarının Yaratıcı Başkan Yardımcısı Garry Sinclair, “BBC HD ‘nin yeni görüntüsü, HD dünyasında olağan bir görüntüden, olağanüstü görüntüye geçiş yaptığınızı örneklemektedir. Reklamlarda görülen elmasa bakarken, hareketlilik, renk, enerji, heyecan ve ses açısından seyretme deneyimine farklı bir boyut getiriyor. Bu yeni sunum, kanala her zamankinden daha fazla parlaklık ve detay katıyor. Güzel anlar HD ile daha da güzel oluyor,” dedi.

Bu yeni ortam, kanalın sunduğu yüksek kalitede programlamanın çeşitliliğini tamamlayacak şekilde tasarlandı. İşte Ekim ayında ilginizi çekecek programlar; Oceans dizisi ile,  uluslararası bir ekipten oluşan sualtı gezginleri, suların derinliklerindeki sırları açığa çıkarmaya çalışacak, The Ascent of Money dizisi ile Niall Ferguson, dünyanın finansal tarihini anlatacak, nefes kesen bir suç dramı olan Messiah V: The Rapture’da başrolü Marc Warren (Hustle) üstleniyor ve son olarak, Coming of Age ve Lead Balloon gibi komedilerle rahat bir mola verebileceksiniz. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.