BBC El Cezire’ye karşı

BBC World Service, dünya çapında büyük bir yeniden yapılanmaya gidiyor.

27.10.2005 - 00:00 | MediaCat

BBC World Service, dünya çapında büyük bir yeniden yapılanmaya gidiyor. Bu yeniden yapılanma çerçevesinde BBC, Arapça yayın yapacak ve El Cezire’ye rakip olacak yeni bir kanal kurmanın yanısıra yabancı dilde yayın yayan 10 servisini kapatacak. Bu kapatmalar sonucunda 236 kişinin işten çıkarılacağı söylendi.

Yeni karar çerçevesinde Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Macaristan, Kazakistan, Polonya, Slovakya, Slovenya ve Tayland’a yönelik yayın yapan BBC servisleri kapatılıyor. Bu kapatmalar neticesinde tasarruf edilecek yaklaşık 30 milyon sterlinlik gelirin, yeni Arapça kanalın kurulmasında ve Güney Amerika, Rusya, Güney Asya ve Ortadoğu’ya yönelik online BBC hizmetlerinin güçlendirilmesinde kullanılacağı söyleniyor.

Yeni kurulacak Arapça kanal 2007 yılından itibaren yayına geçecek ve başlangıçta günde 12 saat yayın yapacak. Kanal bölgede bulunan kablolu yayın izleyicileri tarafından ve uydudan ücretsiz olarak izlenebilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.