MediaCat

Bayazıt, Yapı Kredi’nin başına geçiyor

Fortis Bank’taki Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayazıt, daha önce 13 yıl görev yaptığı Yapı

Bayazıt, Yapı Kredi’nin başına geçiyor

Fortis Bank’taki Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayazıt, daha önce 13 yıl görev yaptığı Yapı Kredi Bankası’nı yönetmek üzere Koç Finansal Hizmetler’in CEO’luğuna atanıyor.

Eylül 2005’te Yapı Kredi Bankası’nın yüzde 57,42’sini satın alan Koç Grubu, Koçbank’la birleştirerek aktif sıralamasında sistemin beşinci büyüğü haline gelen yeni bankanın başına Tayfun Bayazıt’ı getiriyor.

Fortis Bank’ta yönetim kurulu başkanlığını yürüten Tayfun Bayazıt, Koç Finansal Hizmetler’in İcra Kurulu Başkanlığı’nı (CEO) ve Yapı Kredi Bankası’nın genel müdürlüğünü üstlenecek. Halen bu görevi yürütmekte olan Kemal Kaya ise, Yapı Kredi’nin yönetim kurulunda yer alacak.

Bankacılık kariyerine Citibank’ta adım atan Bayazıt, Yapı Kredi, İnterbank ve Banque de Commerce et de Placements SA’da, Doğan Holding, Dışbank’ta üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.

Nisan 2005’te Dışbank’ın yüzde 89,3’ünün Fortis’e satışının ardından, Mayıs 2006’da CEO’luk görevini bırakan Bayazıt, yönetim kurulu başkanlığına atanmıştı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.