Basının gündeminde yerli diziler var

TV programları içinde basında en çok yerli diziler haber oluyor ve "Muhteşem Yüzyıl" da bu diziler arasında en çok haber olan dizi.

03.03.2011 - 00:00 | MediaCat

TV programları içinde basında en çok yerli diziler haber oluyor ve "Muhteşem Yüzyıl" da bu diziler arasında en çok haber olan dizi.

Medya Takibi Şirketi Interpress’in, ekranda yayınlanan programların yazılı basındaki yansımalarını araştırdığı rapora göre, en çok haber yerli diziler hakkında çıkıyor. Şubat ayında on dört kanalda yayınlanan 76 adet yerli dizi hakkında toplam 4 bin 646 haber yazılı basında yer aldığı belirlendi.

İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan kanal haberlerinin tek tek incelendiği Interpress’in araştırmasında, yerli dizilerin haber yarışında “Muhteşem Yüzyıl”ın liderliğinin geçtiğimiz ay da devam ettiği belirlendi. Senaryosu, oyuncuları ve kostümleri dahil pek çok konuda hakkında olumlu – olumsuz haberler çıkan dizi, yazılı basında TV sayfalarının da dışına taştı. Geçtiğimiz ay “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin basında isminin geçtiği 925 haber olduğu belirlendi. Konusu kadar rol alan oyuncuların ortaya koyduğu performanslarıyla geniş bir izleyici kitlesi edinen “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisi hakkında çıkan 339 haberle ikinci sırayı aldı. Şubat ayında üçüncü sırayı “Çocuklar Duymasın” hakkında çıkan 245 haberle aldı. “Kavak Yelleri” 195 haberle dördüncü, “Ezel” dizisi ise 187 haberle listede ilk beş içinde yer aldı.

Aynı araştırmaya göre, geçtiğimiz ay yerli diziler içinde altıncı sırayı 183 haberle “Fatma Gülün Suçu Ne?” alırken, hakkında 163 haber çıkan “Hanımın Çiftliği” yedinci sırayı aldı. “Bir Ankara Polisiyesi Behzat Ç.” 154 haberle sekizinci olurken, “Kurtlar Vadisi Pusu” 151 haberle dokuzuncu, “Arka Sokaklar” da 142 haberle onuncu sırada kendine yer buldu.

Yabancı Dizilerin lideri “Ghost Whisperer” oldu

Interpress’in ekrandaki dizilerin basındaki haberlerini incelediği araştırmada, yabancı diziler içinde, iki dünya arasında sıkışan ruhların dünyamızda yaşayanlara mesajlarını iletmek için aracı olan kahramanın başından geçen olayları anlatan “Ghost Whisperer” birinci sırayı aldı. İngiltere Kralı VIII. Henry’nin çalkantılı yaşamı ve olaylı aşklarını konu alan destansı dizi “The Tudors” ikinci olurken, bir zombi istilası sırasında insanların kendilerini ısırılmadan korumak ve hayatta kalmak için ayrı ayrı mekanlarda verdikleri mücadeleyi anlatan “The Walking Dead” dizisi de üçüncü oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.