“Başarıya Yürüyen” genel müdürler ödül aldı

Capital dergisi ve Johnnie Walker’ın birlikte gerçekleştirdiği “Başarıya Yürüyenler” yarışmasında dereceye giren Genel Müdürler Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilen gecede ödüllerini aldı.

20.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Capital dergisi ve Johnnie Walker’ın birlikte gerçekleştirdiği “Başarıya Yürüyenler” yarışmasında dereceye giren Genel Müdürler Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilen gecede ödüllerini aldı. Ali Sabancı’nın onur konuğu olduğu gecede “Başarıya Yürüyenler” yarışmasında birinciliğini Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu kazandı.

Capital ve Johnnie Walker’ın birlikte gerçekleştirdiği “Başarıya Yürüyenler” yarışması oylamasına 100 binin üzerinde kişi katıldı. İş dünyası tarafından her sene gerçekleşen yarışmanın internet üzerinden yapılan oylamalarla adaylar yarıştılar ve jürinin seçimiyle dereceye girenler Esma Sultan Yalısı’ndaki final gecesinde ödüllerini aldılar. Türkiye’nin 40 yaş ve altındaki en başarılı genel müdürlerinin seçildiği “Başarıya Yürüyenler” yarışmasının final gecesinde sahnede renkli görüntüler de vardı.

Gecede Diageo Genel Müdürü Aydın Soysal, sanatçı Serra Yılmaz’la birlikte gecenin ev sahipliğini ve sunuculuğunu üstlendi.

Gecenin onur konuğunun Ali Sabancı olduğu ödül töreninde, dereceye giren genel müdürler Burhan Öcal ile birlikte sahneye çıkıp canlı performans sergiledi.

Yönetmenliğini ve senrayosunu Levent Kazak’ın yapımcılığını ise Elif Dağdeviren’in üstlendiği, "Keep Walking" -(İlerlemeye Devam) felsefesinden ilham alan ve üç farklı başarı öyküsünden oluşan kısa film ödül töreninde gösterildi. Gecede konuşan Ali Sabancı “Artık ne yapıyorsak farklı yapmamız gerekiyor” derken sözlerine şöyle devam etti : “Muhakkak ki başarılı olmak için risk almak ve aldığınız riskin arkasında durmak gerekiyor. Ben bir gün amcam Sakıp Bey’e ben gidiyorum dedim. O bana niye gidiyorsun burada her şeyin var dedi. Ama risk almadan hiçbir şey olmuyor ve erken yaşta risk almak gerekiyor. Eşim bana o gün fazla risk alma 25 milyon doları geçme demişti. Bugün yatırımlarımız 3.2 milyar dolara geldi. Başarılı da olduğumuzu düşünüyorum. Barıya ulaşmak için bu arada mutlaka elde ettiğiniz kârı paylaşmanız lazım. Ekibe önem vermek ve başarıyı ekiple paylaşmak büyük önem taşıyor. ”

Kazanan genel müdürler

“Başarıya Yürüyenler” yarışmasında birinciliğini Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu kazandı. İş hayatına 1995 yılında Koçtaş Yapı Marketleri’nde muhasebe elemanı olarak başlayan Özpamukçu 1996-2000 yılları arasında mağaza müdürü ve operasyon müdürü görevlerini üstlendi. 2005 yılından itibaren Koçtaş’ın hızlı mağazalaşma sürecinde tüm fizibilite ve planlama çalışmalarında direktör olarak görev aldı. Genel müdür olarak görev yapmaya başladığı 2007 yılından itibaren Koçtaş hızla büyümeye devam etti. 2006 yılında 10 olan mağaza sayısı 30’a satış alanı büyüklüğü ise 150 bin m2’ye ulaştı.

İkinciliği kazanan ise BTA Catering (TAV) Genel Müdürü Sadettin Cesur oldu. BTA Catering’deki genel müdür yardımcısı görevine 1999 yılında başlayan Cesur kısa süre sonra genel müdür oldu. 200 yılında 28 nokta ile yaklaşık 11 milyon yolcuya hizmet verirken, bugün Türkiye’de 3 havalimanında 42 milyon yolcuya hizmet verir hale geldi. BTA kuruluş yılı olan 2000 yılındaki 15 milyon $ cirodan 2010 yılı itibariyle 100 milyon dolarlık ciro hacmine ulaştı.

“Başarıya Yürüyenler” de bu yıl üçüncülüğü ise iki isim birden paylaştı. Mondi Endüstriyel Torba Türkiye Genel Müdürü Kaan Özkan ve Limak İnternational Hotel&Resorts Hotel Genel Müdürü Kaan Kavaloğlu yarışmada üçüncülüğü paylaştılar.

Yarışma jürisi

Yarışmanın jüri üyeleri arasında Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, insan kaynakları uzmanı Pembe Candaner, Capital CEO Club Başkanı Akın Öngör, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülçin Büyük Özkan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Küçük, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Subaşı, Capital, Ekonomist ve PC Net Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Eczacıbaşı, Hürriyet İK Editörü Serdar Devrim, Diageo Türkiye Genel Müdürü Aydın Soysal, Praesta / Mentor Leadership Yönetici Ortağı Hande Yaşargil ve Egon Zehnder International Yönetim Danışmanı Murat Yeşildere bulunuyor.

Yarışmanın birincisi İskoçya’ya gidecek

Geçen sene olduğu gibi bu yıl da yarışmanın birincisi, 3 günlük bir turla İskoçya’ya gitmeye hak kazanacak. Birinci, bu gezide Johnnie Walker’ın ana vatanı olan İskoçya’yı ziyaret ederken John Walker’ın 1820 yılında ‘en mükemmel viskiye ulaşma’ amacı ile çıktığı ve günümüze kadar süren yolculuğa ve viski üretimine tanık olacak. Yarışmada birinciliği kazanan genel müdür Johnnie Walker’ın ana vatanı İskoçya’da, John Walker’ın müthiş hikayesinin izini sürme şansını yakalayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.