Barem RI Ulusal Kalite Ödülünde 5 finalistten biri oldu

Barem Research International araştırma sektörünün kalite öncüsü olarak...

09.10.2008 - 12:02 | MediaCat

Barem Research International araştırma sektörünün kalite öncüsü olarak ISO 9001:2000, ISO 20252:2006 ve EFQM Yetkinlik 4* belgelerini aldıktan sonra çıtayı biraz daha yükseltti ve Ulusal Kalite Ödülünde 5 finalistten biri oldu.

Türkiye’nin en köklü ve saygın pazarlama ve sosyal araştırma firmalarından biri olan Barem Research International, kurulduğu 1982 yılından itibaren kaliteye adanmışlığıyla tanınıyor.

Bu özelliğini belgelendirmek ve Pazarlama Araştırmaları sektörüne 2001 krizinden sonra yerleşen fiyat rekabetini, kalite rekabetine çevirmek amacıyla 2004 yılında Ulusal Kalite Hareketine katılan Barem Research International, bu konuda geçen yıla kadar üç önemli adım atmıştı.

•Mayıs 2006’da, BSI (British Standarts Institution) tarafından değerlendirilerek, saha operasyonlarını da içeren tüm pazarlama ve sosyal araştırma faaliyetlerini kapsayan mesleki uygulamalar için ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi sertifikasını aldı.

•Kasım 2006’da, KalDer tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, EFQM (Avrupa Kalite Yönetim Vakfı) Yetkinlik Belgesi – 4* ile ödüllendirildi.

•Nisan 2007’de gene BSI (British Standart Institute) tarafından değerlendirilerek, ESOMAR (Dünya Araştırmacılar Derneği) ve EFAMRO’nun (Dünya Araştırmacılar Dernekleri Konfederasyonu) birlikte, araştırma sektörüne özel olarak geliştirdikleri ISO 20252:2006 kalite belgesini almaya Türkiye’de ilk firma, dünyada da ilk bir kaç firmadan biri olarak hak kazandı.

Barem RI’ın kalite atağı araştırma sektörünün konuya ilgisini artırdı ve Araştırmacılar Derneği öncülüğünde GAB (Güvenilir Araştırma Belgesi) hayata geçirildi. Çeşitli araştırma ve saha firmaları Temmuz 2007’den itibaren bu belgeyi almaya başladılar. Kalite açısından güzel bir gelişme daha ; derneğin kararıyla GAB, 2009 yılından itibaren ISO 20252:2006 belgesine dönüşecek ve sektörümüz yaygın olarak uluslararası bir standart sistemine kavuşacak .

Bu yıl kalite çıtasını biraz daha yükselten Barem RI Ulusal Kalite Ödülüne başvurdu ve başarılarına bir yenisini daha ekleyerek beş finalistten biri oldu.

Bilindiği gibi saha değerlendirmesinde başarılı bulunan finalistler her yıl KalDer tarafından düzenlenen Kalite Kongresinde Başarı Ödülü veya Büyük Ödüle kavuşuyorlar. Baremlilerin amacı da bu yıl 26 Kasımda bu ödüllerden birini firmalarına götürmek ve Kalite yolculuklarını daha da güvenle sürdürmek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.