Bankacı reklam yıldızları

Akbank'ın KOBİ bankacılığını anlatan reklamına 200 banka çalışanı gönüllü olarak katıldı. Arasından 96 bankacı seçildi. DJ de gitarist de gerçek bankacı..

12.07.2007 - 17:45 | MediaCat

Akbank’ın KOBİ bankacılığını anlatan reklamına 200 banka çalışanı gönüllü olarak katıldı. Arasından 96 bankacı seçildi. DJ de gitarist de gerçek bankacı..

Bankacıları Kral KOBİ reklamında oynatarak reklam yıldızı yapan Akbank şimdi de müşterilerini reklamlarında oynatacak. Akbank’ın Kral KOBİ televizyon reklam filminde oynayanların tümü bankanın çalışanı. Bankanın basın ilanlarında da aynı strateji devam edecek. İlanlarda hem gerçek bankacılar hem de gerçek müşteriler yer alacak. Banka reklam filmini çekmek için müziğe karşı yetenekli olan bankacıları Türkiye’nin dört bir tarafından İstanbul’a çağırmış. 200 bankacı bu isteğe uyarak İstanbul’a gelmiş. Aralarından seçilen 96 kişi de son günlerde dikkat çeken reklam filminde oynamış. Bu seçim sırasında müziğe ve dansa ilgi duyanlar biraz daha öne çıkmış. Reklamda oynayanlar bankanın KOBİ’lere kredi veren bölümünde Müşteri İlişkileri Yönetmeni (MİY) olarak görev yapıyor. Bankadan edinilen bilgiye göre Türkiye’nin farklı illerinden gelen MİY’ler 2 gün boyunca dans ve ritm gibi çeşitli eğitimlerden geçerek reklam filmine hazırlandı.

GİTARİST SAKARYA’DAN

Reklamda gönüllü olarak oynayan bankacılar, filme 3 gün ayırdılar. 2 günlük provanın ardından çekimler 1 günde tamamlandı. Reklamda sadece rap sanatçısı profesyonel. DJ’lik yapan ve gitar çalan bankacılar filmde de gerçekten çalıyorlar. Filmde gitarist olan bankacı Sakarya şubesinde çalışıyor. Filmin reklam ajansı Akbank’ın geçen yılki “Türkiye’nin Yenilikçi Gücü Akbank” imaj kampanyasına da imza atan Yorum Publicis. Reklama konu olan ürün KOBİ’lerin isteğine göre şekillenen bir kredi olduğu için mesaj da bu yönde yapılandırılmış. Şehrazat’ın parçası da bu konsepte uygun bulunmuş. Şarkı seçimi Yorum Ajans’ın kreatif ekibi tarafından gerçekleştirilmiş.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.