Bang & Olufsen, Audi ile işbirliğini sürdürecek

1925 yılında Danimarka’da kurulan ve günümüzde üstün kaliteli elektronik ürünleriyle...

23.07.2008 - 10:44 | MediaCat

1925 yılında Danimarka’da kurulan ve günümüzde üstün kaliteli elektronik ürünleriyle bir dünya devi haline gelen Bang & Olufsen, lüks otomobil üreticisi Audi ile işbirliğini genişletecek yeni bir anlaşmaya imza attı. Bu yeni işbirliği kapsamında Bang & Olufsen, Audi’nin A8/S8 ile Q7 modellerinde kullanılan mevcut ses sistemlerinin yeni nesil versiyonlarını geliştirmek ve üretmekten sorumlu olacak.

Dünya çapında 2 bin 500’den fazla çalışanı olan ve 2007 yılında 588 milyon Euro ciro elde eden Danimarkalı lüks televizyon, müzik sistemleri, hoparlör, telefon ve multimedya sistemleri üreticisi Bang & Olufsen, Audi ile süregelen işbirliğini devam ettiren yeni bir anlaşmaya imza attı. Yeni anlaşma çerçevesinde Bang & Olufsen, Audi A8/S8 ile Q7 modellerinde kullanılan ses sistemlerinin yeni neslini geliştirmekten sorumlu olacak.

2010 yılına kadar yeni nesil sistemleri Audi modellerinde kullanmak üzere teslim etmeye başlayacak Bang & Olufsen’in Otomotiv Bölümü Müdürü ve Başkan Yardımcısı Jens Peter Zinck, “ Audi sözleşmesinin uzatılması, otomobil ses sistemlerimizin gelişiminin sürekliliği açısından çok büyük önem taşıyor” açıklamasını yaptı.