MediaCat

Balık ağlarından akıllı cihazlara

Samsung yeni ürünlerinde okyanusları işgal eden plastikleri değerlendirecek.

Balık ağlarından akıllı cihazlara

Konu okyanuslardaki plastikler olduğunda akla ilk gelenler yıllarca okyanus yüzeyinde sürüklenen su şişeleri ve market poşetleri gibi plastikler olsa da bir diğer önemli tehdit de her yıl okyanuslara bırakılan ve atığa dönüşen 640 bin ton balık ağı. Yüzyıllardır okyanuslarda başıboş dolaşan bu “hayalet ağlar” deniz canlılarını tehdit ederken, mercan resiflerine ve doğal yaşam alanlarına zarar veriyor, hatta yiyecek ve su kaynaklarına kadar ulaşıyor.

Samsung, söz konusu ağlar başta olmak üzere okyanus plastiklerini yeni ürünlerinde değerlendirerek tekrar kullanıma kazandırma taahhüdünde bulunuyor. Buna göre şirket, 9 Şubat’ta düzenleyeceği Unpacked etkinliği kapsamında tanıtacağı yeni Galaxy Serisi cihazları başta olmak üzere tüm ürünlerinde okyanuslardan topladığı balık ağı ve diğer plastikleri yeniden işlevlendirerek kullanacak.

Balık ağlarından akıllı cihazlara

Şirketin tek kullanımlık plastikleri ortadan kaldırmaya, geridönüştürülmüş malzeme ve kâğıt gibi diğer çevreye duyarlı malzemelerin kullanımını yaygınlaştırmaya yönelik yaklaşımı tüm yeni cihazları için geçerli olacak. Samsung’un bu girişimi, çevresel ayak izini en aza indirerek Galaxy kullanıcılarını sürdürülebilir yaşam tarzı konusunda desteklemek üzere hayata geçirdiği Galaxy for the Planet yolculuğu için de yeni bir adım.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.