Bacardi kokteyl yarışması düzenledi

Bacardi, 150 yıllık geleneğine uygun kokteylleri belirlemek üzere bir yarışma başlattı.

02.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Bacardi, 150 yıllık geleneğine uygun kokteylleri belirlemek üzere bir yarışma başlattı. İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen ilk yarışmada, Fransız barmen Marc Bonneton, büyük ödülün sahibi oldu.

Bacardi’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği kokteyl yarışması ‘Bacardi Global Legacy Cocktail Competition’, İspanya’nın Barselona kentine tepeden bakan Katalonya Ulusal Sanat Müzesi’nde içki dünyasının önemli isimlerini buluşturdu.

Peter Dorelli ve Salvatore Calabrese gibi ünlü barmenlerin izlediği yarışmada; Amerika, Hindistan, Rusya, Almanya, Fransa, Belçika, Meksika, Hollanda, İngiltere ve İspanya’yı temsilen 10 barmen hünerlerini ve yaratıcılıklarını sergiledi.

Bacardi Ceo’su Seamus McBride’ın Bacardi mirasını yansıtacak kokteyli “eğlenceli, içilebilir ve akılda kalıcı” olarak tanımladığı yarışmanın galibi ‘Marco´s Bacardi Fizz’ adını verdiği kokteyli ile Fransız barmen Marc Bonneton oldu.

Fransız barmen, yarışmayı kazanarak Bacardi sponsorluğunda bu özel karışımı içki severlerin beğenisine sunma ve dünya turu ile tanıtma şansına da kavuştu.

‘Marco´s Bacardi Fizz’ tarifi:

50 ml. BACARDI
40 ml. krema
15 ml. Yeşil Chartreuse likörü
15 ml. limon suyu
15 ml. misket limonu suyu
15 ml. şeker şurubu
1 yumurta beyazı
Üzerine soda ve nane yaprağı

‘Marco´s BACARDI Fizz’ için ilk olarak yumurta beyazı Shaker’da çalkalanıyor daha sonra içine diğer malzemeler ekleniyor. Uzun süren çalkalama işleminin ardından karışım, uzun bir bardağa alınıyor. Üzerine soda eklenen bu şık kokteyl, bir dilim nane yaprağı ile servis ediliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.