İş Sürekliliği Tatbikatı ile Avea çalışanlarına gelecekten bir gün

Avea çalışanları evden çalışma fikrine sıcak bakıyor

10.10.2012 - 12:43 | MediaCat

Avea; iş sürekliliğini aksatmadan verimliliği artırmayı hedefleyen, yeni nesil insan kaynakları uygulamaları kapsamında “Teknoloji Altyapısı İş Sürekliliği Tatbikatı” yaptı.

Söz konusu tatbikatta hem evden çalışma uygulaması hem de iş süreçleri test edildi. Şirket, şebeke sürekliliğinden müşteriye verilen kritik hizmetlere, kurum içi operasyonlardan uzaktan erişim sistemlerine kadar tüm süreçleri başarıyla tamamladı.

Teknoloji, insan kaynakları, finans, idari işler ve hukuk gruplarından toplam 704 çalışanın katıldığı operasyon sayesinde enerji tasarrufu sağlandı. Tatbikat günü iş süreçleri tamamen mobilden yönetildi, çok sayıda katılımcısı olan onlarca toplantı aynı anda iPad, notebook ve akıllı telefon gibi ortamlardan bağlanılarak yapıldı.

Evden çalışma fikrine sıcak bakıldı

Tatbikat sonrası yapılan ankete katılan çalışanların yüzde 93’ü tatbikatın amacına ulaştığını, başarılı ve yerinde bir çalışma olduğunu ifade ederken; katılanların evden çalışma konusuna oldukça sıcak baktığı, normal mesai gününden daha verimli çalıştığı, motivasyonlarının daha yüksek olduğu, özellikle trafikte geçen zaman değerlendirildiğinde, stres ve yorgunluk oranlarında düşüş olduğu tespit edildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.