Avea Barcelona’nın iş ortağı oldu

Avea, dünyanın en iyi futbol kulüplerinden FC Barcelona’nın 2012-2013 sezonu sonuna kadar “Türkiye Resmi Telekomünikasyon İş Ortağı” oldu.

10.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Avea, dünyanın en iyi futbol kulüplerinden FC Barcelona’nın 2012-2013 sezonu sonuna kadar “Türkiye Resmi Telekomünikasyon İş Ortağı” oldu.

Gerçekleşen iş ortaklığı çerçevesinde Avealılar, FCB markalı ürünlere, FCB mobil içeriklerine, FCB’ye özel tarifelere ve diğer GSM hizmetlerine ulaşabilecekler. Ayrıca, Avea müşterileri FC Barcelona’nın Camp Nou Stadyumu’nda oynayacağı maçlara hediye bilet ve takım imzalı forma kazanma şansı yakalayacaklar.

Avea aynı zamanda yine FC Barcelona işbirliği kapsamında yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. “FCB Avea Camp – Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları” projesi kapsamında Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) ve bağlı bulunduğu kurum olan Gençlik Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) olmak üzere, Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinin de desteğiyle tüm Türkiye’den seçilecek ilköğretim çağındaki çocuklar; FC Barcelona tesislerinde, Barcelona altyapı antrenörlerinden eğitim alma imkânı bulacaklar.

Avea CEO’su Erkan Akdemir FC Barcelona işbirliği ile başlatılan yeni sosyal sorumluluk projesiyle ilgili şöyle bilgiler verdi. Akdemir; “Türk futbolunun gelişimi için çocuklarımızın küçük yaşta eğitilmesi çok önemli. Onlara vereceğimiz eğitim, geleceğin yıldızlarının yetişmesi bakımından büyük önem taşıyor. İşte bu anlamda ‘FCB Avea Camp – Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları” adlı bir projeyi hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında başta Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) ve bağlı bulunduğu kurum olan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) olmak üzere, Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinin de destekleriyle Türkiye’de farklı şartlara sahip parlak futbolcu adaylarını belirleyerek, FC Barcelona tesislerine götüreceğiz. Bu çocukların önemli bölümü zor ekonomik şartlara sahip ailelelerin fertleri… Bir haftalık program boyunca çocuklar Barcelona altyapı antrenörlerinden eğitim alacaklar. Bir nesilden bu kadar başarılı oyuncu çıkarmak çok güçken, FC Barcelona dünya çapında genç yıldızlar yetiştiren, her sene altyapıdan müthiş oyuncular çıkaran bir takım. Çocuklarımızın elde edeceği bu deneyim onlar için büyük bir şans. Alacakları eğitimlerin, futbol yaşamları için çok önemli bir rehber niteliğinde olacağına inanıyoruz. Bu proje aynı zamanda ülkemizin yetenekli çocuklarının fırsat verilirse neler yapabileceklerini de gösterme fırsatı olacaktır” dedi.

Düzenlenen basın toplantısında, dünya nüfusunun %70’inin sporla ilgilendiğini, spor dünyasına akan yıllık kaynağın 250 milyar dolar olduğunu ve global sponsorluk anlaşmalarının %88’ini spor alanının oluşturduğunu hatırlatan Avea CEO’su Erkan Akdemir, tüm spor dalları arasında futbolun kitleleri bir araya getiren muazzam gücüyle diğer spor daları arasından ayrıldığını ifade etti. Avea CEO’su Erkan Akdemir; “Biz, spora verilen desteğin; sporla iç içe bir yaşamı benimsemiş yeni nesillerin yetişmesi ve ülkemizin tanıtımında ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Avea olarak, kurulduğumuz günden bugüne topluma fayda sağlamayı kendimize ilke edinmiş durumdayız. Bu anlamda, spora destek vermek Avea’nın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Futboldan tenise, golften yelkene kadar sporun çeşitli branşlarına katkıda bulunuyoruz. Avea olarak, spor yatırımlarımızla Türk futbolunun gelişimine ve marka değerine katkıda bulunuyor, sağladığımız destekle kulüplerimize önemli oranda kaynak yaratıyoruz” dedi.

Avea’nın Türk futboluna yaptığı yatırımlar ile Türkiye’nin bilinirliğine katkı sağladığını ve bugün, Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Takımı’nın ana sponsoru, Galatasaray Spor Kulübü Futbol Takımı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Futbol Takımı’nın da sponsoru olan Avea’nın, 4 Büyüklerle KARTALCELL, Fenercell, GSMobile ve TrabzonCell markaları altında hayata geçirdiği Mobil Telekomünikasyon İşbirlikleri kapsamında GSM hizmetleri sunarak kulüplere yeni bir gelir kapısı yarattığını altını çizen Akdemir; “Futbola verdiğimiz bu desteği şimdi de uluslararası arenaya taşıyoruz. Avea olarak Türkiye telekomünikasyon sektöründe yine bir ilke imza atıyoruz. Köklü geçmişi ve başarılarıyla bugün dünyanın en iyi futbol takımı olarak kabul edilen FC Barcelona’nın ‘Resmi Telekomünikasyon İş Ortaklığı’nı üstlenmenin gururunu yaşıyoruz. Bu büyük İş Ortaklığı, Türk futbolseverlere sunacağımız çeşitli hizmetlerin kapısını açıyor. Avealılar artık FC Barcelona’nın Camp Nou Stadyumu’nda oynayacağı her maça ve FCB Müzesi gezisi için hediye bilet kazanma şansı yakalayacaklar. Takım imzalı forma da hediye ediyor olacağız. Ayrıca Avealılar, FCB markalı ürünlere, mobil içeriklere, tarifelere ve diğer GSM ürünlerine Avea ile ulaşabilecekler” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.