MediaCat

Avansas İngiltere’ye açıldı

İlk küresel açılımını gerçekleştiren şirket İngiltere’de hizmete başladı.

Avansas İngiltere’ye açıldı

Türkiye’nin işyeri alışveriş platformu Avansas İngiltere’de faaliyet göstermeye başladı. Şirket, Bedford bölgesinde yer alan deposundan Londra’ya kendi dağıtım araçlarıyla bir iş gününde, İngiltere’nin tüm bölgelerine ise ülkenin önde gelen kargo şirketleri vasıtasıyla iki iş gününde teslimat yapacak.

Avansas Genel Müdürü Sedat Anak

Kısa sürede 100 bin kurumsal müşteriye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Avansas Genel Müdürü Sedat Anak, “Yılın son çeyreğinde kendi araçlarımızla sağladığımız dağıtım organizasyonunu genişletmeyi ve araç filomuzu güçlendirmeyi planlıyoruz. Artık sadece Türkiye’de değil İngiltere’de de işyerinin alışveriş yeri olacağız” açıklamasında bulundu.

İngiltere yatırımı ile küresel hedeflerinin ilkini gerçekleştirdiklerini belirten Anak, “Sektörümüze 2009 yılında 300 ürün çeşidiyle girdik. Bugün ise kâğıt ürünlerinden temizliğe, gıdadan teknolojiye sekiz ana kategoride 6 bin 500 çeşitten fazla ürünümüz var. 600 binin üzerinde müşteri sayımızla Türkiye’nin lider online işyeri marketi olarak operasyonlarımıza devam ediyoruz. Geride bıraktığımız 13 yıl içerisinde hem e-ticarette hem de fiziki mağaza perakendeciliğinde kalıcı ve kolay ulaşılabilir olmak için çalıştık. Tüm bunların sonucunda Türkiye’de işyeri alışverişi konusunda açık ara lider bir konuma ulaştık. Şimdi ise bu başarımızı yurtdışına taşımak için yeni bir açılım gerçekleştirdik. Açılımın ilk adımı ise İngiltere oldu. 500 adedi Avansas markalı olmak üzere yaklaşık 4 bin adet ürün ile İngiltere pazarına giriş yaptık” dedi.

Avansas İngiltere'deİşyeri alışverişinde İngiltere’nin sektörel ticaret hacminin yüksek olduğuna dikkat çeken Anak, İngiltere’nin Avrupa sınırlarında çalışan sayısının en yüksek olduğu üçüncü ülke olduğunu ve bu sebeple işyeri alışverişine talebin yüksek olduğunu belirtti. İngiltere’de işyeri malzemesi tüketiminin ayda kişi başı ortalama 15-20 pound tutarında olduğunu söyleyen Anak, en çok talep edilen ürünleriyse şu şekilde sıraladı: A4 fotokopi kağıdı, klasör, kâğıt havlu, şeffaf dosya, masa üstü kırtasiye ürünleri, tükenmez kalem, tuvalet kağıdı ve zarf.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.