Atasay’dan logo tasarım yarışması

Atasay, 75. yıl logosunu tasarlamak üzere üniversite öğrencileri başta olmak üzere tasarıma ilgi duyan herkesi “75. Yıl Logo/Amblem Tasarım Yarışması”na davet ediyor.

17.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Atasay, 75. yıl logosunu tasarlamak üzere üniversite öğrencileri başta olmak üzere tasarıma ilgi duyan herkesi “75. Yıl Logo/Amblem Tasarım Yarışması”na davet ediyor. 3 Ekim 2011 tarihinde başvuruların başladığı tasarım yarışmasında en iyi dereceyi alan logonun, 75. yılında Atasay’ı temsil etmesi hedeflenirken, yarışmanın birincisi aynı zamanda 5 bin TL’lik para ödülünün de sahibi olacak.

Atasay, sektördeki 75. yılını çok özel bir proje ile kutluyor. 2012 yılında 75. yıldönümünü kutlayacak olan Atasay, 75’inci Yıl Logo’sunu, yetenekli tasarımcıların projeleri ile ölümsüzleştirmeyi hedefliyor.

Atasay’ın “75. Yıl Logo/Amblem Tasarım Yarışması”na başvuran tasarımlar; Mimar Sinan, Bahçeşehir ve Marmara Üniversitelerinin tasarım alanındaki akademisyenleri ile birlikte Atasay Mücevherat Yönetim Kurulu Üyesi Atasay Kamer, ünlü moda tasarımcısı ve Atasay Tasarım Danışmanı Özlem Süer, Atasay Mücevherat Tasarım Koordinatörü Özgül Sokullu’nun oluşturduğu toplam 7 kişilik Jüri Heyeti tarafından değerlendirilecek.

Derece alan tasarımlar 25 Aralık 2011 tarihinde, www.atasay.com sitesi üzerinden açıklanacak.

Atasay 75. yıl Logo/amblem Tasarım Yarışması’nın Jüri Heyeti’nde yer alacak olan akademisyenlerin isimleri ise şöyle:

Mehmet Ali Müstecaplıoğlu: Marmara Üniversitesi G.S.F Öğretim Üyesi, Prof. Ayşegül İzer: Mimar Sinan Üniversitesi G.S.F Grafik Tasarım Bölüm Başkanı, Umut Südüak: Mimar Sinan Üniversitesi G.S.F Öğretim Üyesi, Nazlı Eda Noyan: Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi.

Projelerde “özgünlük” koşulu aranacak

  • Yarışmaya katılan tasarımların özgün olmasının ilk koşul olarak yer aldığı Projedeki diğer katılım şartlarının bazıları ise şöyle:
  • Tasarlanan logo/amblem, diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamalıdır.
  • Teslim edilen çalışmalar, patent enstitülerince daha önce korunmaya alınmış, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.
  • Eserler, 75 rakamını ön plana çıkaran amblem/logo ve Atasay ibaresinin/logosunun birlikte çözümünden oluşmalıdır.
  • 7 ve 5 rakamları sayı veya rakam olarak mutlaka kullanılmalıdır.

Yarışmanın birincisi 5000 TL’lik ödülün sahibi olurken, ikinci yarışmacı 2500 TL ve üçüncü olan yarışmacı ise 1500 TL’lik ödül kazanacak.

Yarışmaya başvurular www.atasay.com sitesi üzerinden veya posta yoluyla yapılabilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.