Armut 2017 rakamlarını açıkladı

Armut geçtiğimiz yıl 6 ülkede 3 markayla yüzde 72 büyüdü.

19.01.2018 - 17:28 | MediaCat

Online hizmet alanında faaliyet gösteren teknoloji şirketi Armut, 2017’de yüzde 72 büyüdüğünü ve 1.3 milyon hizmet talebi aldığını açıkladı.

2017 verilerini değerlendiren Armut Kurucu Ortağı Başak Taşpınar Değim, bulundukları kategoride sayfa trafiği bazında dünyada ilk beş şirket arasında yer aldıklarının altını çizdi. 2017’de Armut’un yeni girişimi Rahat Taşın’ı duyurduklarını ve ABD, İngiltere, Romanya, Mısır ve Suudi Arabistan’da HomeRun markasıyla faaliyet göstermeye başladıklarını söyleyen Taşpınar Değim, son dört yılda elde ettikleri yüzde 2 bin 800’lük büyüme ile Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye’de Türkiye’nin en hızlı büyüyen ikinci teknoloji şirketi olduklarını ve Deloitte’un Fast 500 EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) programında 500 şirket arasında da 40’ıncı sırada yer aldıklarını belirtti. Elde edilen başarıların arkasında altı ülkeden 70 kişilik bir ekip bulunduğunu açıklayan Taşpınar Değim, 2018’de tüm operasyonlarını İstanbul’dan yöneterek, tersine beyin göçü konusunda kendi ekosistemleriyle yarattıkları çeşitlilik ile büyümeye devam edeceklerini söyledi.

Değerlendirmesinde nakliye alanındaki yeni girişimleri Rahattasin.com’u da ele alan Taşpınar Değim, lansmanı yıl sonuna doğru yapılan Rahat Taşın’ın kısa sürede 3 bin 650 metreküp eşya taşıdığını ve kış mevsimine rağmen her ay ortalama yüzde 211 büyüdğünü belirtti. Taşpınar Değim, Rahat Taşın’ın 2018’de daha agresif büyüme hedefleri olduğunu da sözlerine ekledi.

Temizlik alanında son üç yılda 10 kat büyüme yakaladıklarını belirten Taşpınar Değim, 2017’de aldıkları 183 bin 899 temizlik talebinin ise bir rekor olduğunu söyledi. Taşpınar Değim, daha önce İstanbul’da sunulan hizmetin 2017’de İzmir ve Ankara’ya da sunulduğunu da sözlerine ekledi.

Armut Kurucu Ortağı Erol Değim ise 2017’ye dair değerlendirmesinde, hizmet sektörünün Armut ile daha şeffaf hale geldiğini ve hizmet verenlerden kaynaklı memnuniyetsizliklerin büyük oranda önüne geçildiğini hatırlatarak, yeni dönemde Armut’u global olarak büyütmeye devam edeceklerini ve aynı zamanda hizmet kalitesini artıracak yeni çözümler de geliştireceklerini belirtti. Değim, 2017 yılında hizmetlerin “Armut Garantisi” ile güvence altına alındığını da vurguladı.

Kendi yazılım ekibiyle geliştirdikleri teknolojilerle hem kullanıcıların hem de hizmet verenlerin hayatına değer katmaya odaklandıklarına dikkat çeken Değim, Facebook Messenger Chatbot hizmet asistanı ile bir dakika içinde hizmet talebi oluşturulmasını mümkün hale getirdiklerini söyledi. Chatbot’u deneyimleyen kişi sayısını 1.782 kişinin deneyimlediğini açıklayan Değim, geliştirdikleri iOS ve Android mobil uygulamalar aracılığı ile 2017’de 389 bin 386 teklif verildiğini söyledi. Aktif mobil kullanıcı sayısının yüzde 311, indirilme sayısının ise yüzde 283 artış gösterdiğini belirten Değim, mobil öncelikli bir şirket olmaya ve bu alandaki teknolojilerini geliştirmeye 2018’de de devam edeceklerinin altını çizdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.