Arda Turan ve OPET’le Barselona’da bir gün

OPET'in Arda Turan'lı yeni reklam filmi yayında.

16.03.2016 - 18:37 | Arzu Nilay Kocasu

Arda Turan ve OPET'le Barselona'da bir gün

Fark edenler muhakkak olmuştur; OPET, bir süredir, Arda Turan’ın yer aldığı iki reklam teaser’ıyla meraklı gözlerin ekranlarına konuk oluyordu.

Markanın “çok yakında” diyerek izleyenleri ufak ufak hazırladığı büyük an nihayet geldi ve Arda Turan‘ın başrolünde olduğu OPET reklamı yayına girdi.

Bir ay boyunca ekranlarda kalması planlanan reklam filmi bir yandan Türk misafirperverliğine vurgu yaparken diğer yandan MediaCat ve Ipsos işbirliğiyle gerçekleştirilen Türkiye’nin Lovemark’ları araştırmasında kendi kategorisinde edindiği birinciliklerle de müşteri memnuniyeti nezdinde rüştünü ispatlayan OPET’in hizmet anlayışına ve markanın sosyal sorumluluk projesi Temiz Tuvalet Kampanyası’na dikkat çekiyor.

Yönetmenliğini Bahadır Karataş’ın üstlendiği bu ilk reklam filminin ardından kampanya, Mayıs ayında yayınlanması planlanan ve Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar Resmî Akaryakıt Tedarikçisi olan markanın Avrupa Kupası yolundaki milli takıma destek mesajlarını içeren “Kaçan Otobüs” isimli ikinci reklam filmiyle devam edecek.

Arda Turan’ın 10 bin saat artı 90 dakikası

Yeni reklam filminin Barselona’da yapılan tanıtımı vesilesiyle marka ve ünlü futbolcuyla buluşmaya giden MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın kaleme aldığı “Arda Turan’ın 10 bin saat artı 90 dakikası“nda insan, futbolcu ve reklam yüzü olarak Arda Turan’ı bir sektör profesyonelinin gözünden görme fırsatına erişmiştik.

Barselona’daki lansmanda Arda Turan’ın OPET’in reklam yüzü olması üzerine konuşan OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca da Arda Turan’la işbirliklerine dair görüş bildirerek OPET ve Arda Turan’ın ortak özelliklerine değindi:

Bugüne kadar Tarkan, Cem Yılmaz, Ajda Pekkan gibi isimlerle ses getiren projelere imza atan bir marka olarak, A Milli Takım oyuncusu, Türkiye’nin Barselona’daki gururu, yıldız futbolcu Arda Turan ile işbirliği yapıyoruz.

OPET markasıyla bu denli özdeşleşen Arda Turan gibi bir isimle çalışmak mutluluk verici. OPET ile özdeşleşen diyorum zira OPET markası ve Arda Turan isminin birçok ortak özelliği var. Hem OPET hem Arda Turan; genç, başarılı, çalışkan, yenilikçi, dinamik, çalışkan, enerjik, samimi, güler yüzlü, topluma duyarlı ve saygılı…

Barselona lansmanından son bir alıntı da Arda Turan’dan…

Türkiye’nin en değerli markalarından biri olan OPET, uluslararası standartlarıyla bir dünya markası bence. Oyuna yeni kurallar getiren, standartları yükselten duruşuyla tıpkı bir yıldız futbolcu gibi takip ediliyor. OPET benim gözümde sektörünün ‘dinamosu’.

Arda Turan ve OPET'le Barselona'da bir günYıldız olmak kolay değil, maç öncesi tıpkı bizim girdiğimiz kamplar gibi OPET de hep daha iyisi için sürekli antrenmanda… Ben sürekli kendimi geliştirmeye ve yeni tekniklerle sahada fark yaratmaya özen gösteriyorum… OPET de yenilikçi hizmet ve ürünleriyle sektöründe “takım kaptanlığı” rolünü üstleniyor.

Taraftarlarımla iletişimde içten ve samimi olmayı seviyorum… Bu benim yaşam felsefem… OPET’in samimi duruşu da her geçen gün kendine gönülden bağlı yeni taraftarlar edinmesini sağlıyor. OPET sahaya çıktığı her maçta güler yüzlü performansıyla da göz dolduruyor.

Başarı paylaştıkça çoğalır, attığım her golde kalbim ülkem için çarpıyor. OPET de tıpkı benim gibi. Kazanımlarını ülkemizin kültürel değerlerini korumak, sağlık için hijyen ve temizlik bilinci yaymak ve trafik konusunda da eğitmek için paylaşıyor. Sahada yıllardır koşan deneyimli OPET her yıl enerjisini katlayarak şampiyonlara layık bir oyun çıkarıyor. Eğer sektörün bir Şampiyonlar Ligi olsaydı OPET yüzde 100 kupayı kaldırırdı.

KÜNYE
Reklamveren: OPET
Reklam Ajansı: Rafineri
CCO: Emre Kaplan
Yaratıcı Yönetmen: Can Erdoğan
Yaratıcı Grup: Saydan Çelik, Uğur Matban, Sezer Üstüngel
Marka Takımı: Ekin Kutevu, Erbek Onur, Melike Aşcı, Ecem Gök, Aslı Aksu
Yönetmen: Bahadır Karataş
Ajans Prodüksiyon Ekibi: Kerem İlbeyli, Levent Köstepen
Yapım Şirketi: Film Park