MediaCat

Arda Erdik hakkında bilmediğiniz 6 şey

Arda Erdik’i daha yakından tanımak isteyenleri buraya alalım.

Arda Erdik hakkında bilmediğiniz 6 şey

Okumak üzere olduğunuz e-postayı, atmak üzere olduğunuz Snap’i, düşünmek üzere olduğunuz fikri bir kenara bırakın. Şimdi ufak bir mola verip, Tribal Worldwide İstanbul ECD ve Ajans Başkanı Arda Erdik’in bilinmeyen 6 özelliğini dinliyoruz.

Daha önce verdiğimiz molalara göz atmak isteyenleri, Alametifarika Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Uğurcan Ataoğlu, Titrifikir Kurucu Ortağı ve ECD’si Kerem Kanık, 4129Grey CEO/Chief Happiness Officer ve Grey EMEA Chief Digital Officer Alemşah Öztürk, Cheil Worldwide Turkey Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınar, Serdesin Kurucu ve Chief Creative Director’ı Serhat Bayram ve Wanda Digital Yönetici Ortağı Burçak Günsev‘in bilinmeyenlerine alalım.

1. Çok erken uyanıp çok erken uyurum.

Her sabah ortalama 06:00’da kalkıp, her gece 22:00 civarı bitkisel hayata geçiyorum. Hayatta başardığım birçok şeyi erken kalkmama, başaramadığım birçok şeyi de erkenden pilimin bitmesine borçluyum.

2. Hayatımda bir nefes dahi sigara içmedim.

19 yıldır bir bardak bile çay içmedim, 16 yıldır aynı parfümden başka hiçbir parfüm kullanmadım ve 10 yıldır hep aynı insana saçlarımı kestiririm… (Şimdi aklıma gelmeyen başka takıntılarım da vardır kesin.)

3. Ajans INBOX’ımda 19 binden fazla okunmamış mail var.

Tabii bunda 10 yıldan fazladır DDB İstanbul grubunda çalışıyor olmamın etkisi büyük. Ama CC kültüründen hiç hoşlanmıyorum ve iş yaparken her fırsatta yüz yüze iletişimciyim.

4. Dünyanın en kötü defter tutan insanı olabilirim.

Basit bir fikri birine anlatmak için koca bir defteri 10 saniyede berbat edebiliyorum. Bir şey anlatmak için elime geçen ilk şeyi karaladığımdan, ajansta yanına gittiğim insanlar ilk iş yavaşça defterlerini saklıyorlar.

5. Çok çok kötü bir isim ve yüz hafızam var.

Bu yüzden kendimi düzenli olarak rezil ederim. Kristal Elma gibi organizasyonlarda “Bu kimdi?” sorunu yaşamamak için tanıdığım birkaç kişiyle bir köşede durur, insanlarla fazla göz teması kurmamaya çalışırım.

6. 37 yıllık hayatımda 17 kez taşınmışım.

Aşırı evcimen bir insan olmama rağmen hayatımda pek aynı evci olamadım. Babamın asker olmasının da bunda etkisi büyük tabii ki. (bkz. tayin) Ama son dört yıldır aynı evde oturuyorum ve sanırım kendi rekorumu kırdım.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.