Arama motoru okulu açıldı

Google'ın ticari getirisi şirketleri kendi bünyelerinde uzman personeller barındırmaya itti. Bunun için birçok iş görüşmesinde ilk sorulan soru, "“Google'dan anlıyor musun?”"

17.09.2012 - 00:00 | MediaCat

Google’ın ticari getirisi şirketleri kendi bünyelerinde uzman personeller barındırmaya itti. Bunun için birçok iş görüşmesinde ilk sorulan soru “Google’dan anlıyor musun?” oluyor. En azından başlangıç seviyesinde bilgisi olamayanlar çoğu iş görüşmesinde tercih edilmiyor. Büyük ölçekli firmalar ise bünyelerine daha tecrübeli ve eğitimli SEM (Search Engine Marketing) uzmanları alıyor.

Arama motoru pazarlama uzmanı eksikliğini fark eden Dijital Akademi kendi bünyesinde bir eğitim programı hazırlayarak bu eksiği gidermeyi hedefliyor. Bu amaçla “SEM (Arama Motoru Pazarlama) Okulu” adında 12 günlük, Türkiye’nin en geniş eğitim programını hazırlayan kurum, talebin yoğun olmasından memnun. İlk sertifika programını Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile yapan kurum, ikinci eğitimi Kültür Üniversitesi ile beraber düzenledi. Bu yılki eğitimlerin adresi ise Özyeğin Üniversitesi.

Dijital Akademi yöneticisi ve kurucusu Volkan İnanç, Türkiye’de çok ciddi bir arama motoru pazarlama uzmanı açığı olduğunu, katılımcıların, program sonunda Google’ın dünya çapında geçerli olan 4 adet sınavına girip, uzmanlıklarını uluslar arası olarak tescilleyebildiklerini kaydetti. Katılımcılar böylece sadece Türkiye’de değil dünyanın diğer yerlerinde de iş bulma fırsatı yakalayabilecekler.

SEM Okulu eğitimi, 25 Eylül 2012 tarihinde başlayacak ve 4 hafta sürecek. 60 saatlik  program workshop ağırlıklı olacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.