Apple’da büyük şok

Paul Shin Devine... Bu ismin Apple adına çalıştığını ve yönetim kademesindeki önemli ...

17.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Paul Shin Devine… Bu ismin Apple adına çalıştığını ve yönetim kademesindeki önemli bir isim olduğunu çok fazla kişi bilmiyordu elbette. Ancak bu ismi meşhur eden hayli önemli bir gelişme geçtiğimiz Cuma günü yaşandı. Devine tutuklandı. Üstelik tutuklanma gerekçesi de hayli şaşırtıcı. Apple’ın ürün tedarik departmanında görev yapan Devine, iPhone ve iPod ile ilgili şirket detaylarını 1 Milyon Dolar karşılığında Asyalı aksesuar üreticilerine satarken yakalandı.

Devine’ın hesapları üzerinde yapılan incelemede bu işi uzunca bir süredir devam ettirdiği ve bu yolla ciddi bir kazanç sağladığı anlaşıldı. Devine’ın sızdırdığı bilgiler karşılığında para ödeyen üreticilerin çoğunluğu Çin olmak üzere Güney Kore, Tayvan ve Singapur şeklinde sıralanıyor. Apple’ın 34 yıllık tarihinde böyle bir olayın ilk kez gerçekleşmesi iPhone ve iPod ile yakalanan başarının büyüklüğünü de açık bir şekilde sergilemiş oluyor.

shiftdelete.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.