Apple ve Cisco, iPhone’u paylaşacak

Amerikan Apple ve telekomünikasyon malzemesi üreticisi Cisco şirketleri, ürünlerinde "iPhone" markasının paylaşımı konusunda uzlaşmaya vardılar. Apple ve Cisco şirketleri yaptıkları açıklamada, varılan anlaşma gereği, iki şirketin tüm dünyadaki ürünlerinde iPhone markasının kullanımı konusunda serbest oldukları belirttiler.

22.06.2007 - 11:10 | MediaCat

Amerikan Apple ve telekomünikasyon malzemesi üreticisi Cisco şirketleri, ürünlerinde “iPhone” markasının paylaşımı konusunda uzlaşmaya vardılar. Apple ve Cisco şirketleri yaptıkları açıklamada, varılan anlaşma gereği, iki şirketin tüm dünyadaki ürünlerinde iPhone markasının kullanımı konusunda serbest oldukları belirttiler.

Marka kullanımı konusundaki görüş ayrılığına son veren iki şirket, ayrıca bilgisayar güvenliğinin yanı sıra geniş tüketim veya firmalara yönelik hizmet ürünleri alanında işbirliği olasılıklarını değerlendirmek istediklerini açıkladı. iPod müzikçalarlarının üreticisi Apple, 9 Ocakta klasik mobil telefon ağını kullanan, müzikçaları bulunan ve internete bağlanabilen iPhone adlı mobil telefonu piyasaya çıkararak, şimşekleri üzerine çekmişti.

Apple şirketi, açıklamasını aylardır marka kullanımı konusunda görüştüğü Cisco’nun onayı olmadan yapmıştı. İnternet üzerinden ses transferi protokolü VoIP’u kullanan iPhone marka telefonlarını 2006’dan bu yana satmakta olan Cisco, markasının yasa dışı kullanıldığı gerekçesiyle dava açmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.