Apple uygulamaları 10 milyara ulaştı

Dünyanın dört bir yanından farklı dillerde binlerce uygulamaya evsahipliği yapan Apple'ın online mağazası app store'dan indirilen uygulama sayısı 10 milyara ulaştı.

24.01.2011 - 00:00 | MediaCat

 

 

 

Dünyanın dört bir yanından farklı dillerde binlerce uygulamaya evsahipliği yapan Apple’ın online mağazası app store’dan indirilen uygulama sayısı 10 milyara ulaştı.

App store’dan indirilen uygulama sayısı 10 milyarı bulurken, apple 10 milyarıncı uygulamayı indiren şanslı kişiye 10 bin dolarlık iTunes hediye kartı vereceğini duyurmuştu. Bugün App store’dan indirilen 10 milyarıncı uygulama ve 10 bin dolarlık iTunes hediye kartının sahibi belli oldu.

10 milyarıncı uygulama "Paper Glider" (kağıt planör) isimli bedava bir oyun uygulaması olurken 10 bin dolarlık hediye çekini İngiltere’den Gail Davis oldu.

2007’den bu yana milyarlarca kez indirilen uygulamalara ilgi artarak büyüyor. Apple mağazalarında, iPhone , iPod Touch ve iPad için şuan 350 bin farklı program var.

Apple’ın yayımladığı istatistiklere göre aylık indirilen uygulama sayısı 30 milyon, günlük indirilen uygulama sayısı 1 milyon, saatte indirilen uygulama rakamı 42 bin, dakikada indirilen uygulama sayısı 703, saniyede yüklenen uygulama rakamı ise 12’ye işaret ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.