Apple paraya para demiyor

Firma yaptığı açıklamada 3. çeyrek sonunda 15.7 milyar dolar gelir elde ettiklerini açıkladı. Apple 3. çeyreğinde...

21.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Firma yaptığı açıklamada 3. çeyrek sonunda 15.7 milyar dolar gelir elde ettiklerini açıkladı. Apple 26 haziranda sona eren 3. çeyreğinde tam olarak 3.25 milyar dolar kâr etti ve hisse başına kârını ise 3.51 Dolar’a çıkardı.

Apple analistlerin beklentilerinin üzerinde olan bu kârı ile onları da şaşırttı. Firma geçtiğimiz çeyrekten yüzde 33 daha fazla Mac (3.47 Milyon Mac), yüzde 61 daha fazla iPhone (8.4 milyon iPhone), yüzde 8 daha fazla iPod (9.41 milyon iPod) sattı. iPad satışları ise 3.27 milyon’a ulaştı.
Apple CEO’su Steve Jobs’ın yaptığı açıklaması, durumdan oldukça memnun olduklarını belli ediyordu. Jobs konuşmasında olağanüstü bir çeyrek geçirdiklerini ve bu çeyreğin Apple tarihinin büyük başarılarından biri olduğunu belirtti. Daha fazla insanın Mac aldığını söyleyen Jobs, iPad için müthiş bir başlangıç yaşadıklarını ve bu yıl içerisinde gelecek olan şaşırtıcı ürünlerinde olacağını vurguladı.

scroll.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.