Apple News’da sponsorlu içerik dönemi başladı

Uygulama kârını doğal reklamlarla artırmayı hedefliyor.

17.03.2016 - 10:29 | Arzu Nilay Kocasu

Apple News'ta sponsorlu içerik dönemi başladı

Apple’ın geçtiğimiz ayın son demlerinden bu yana hizmet veren yeni haber uygulaması Apple News, işleri bir adım ileriye götürerek sponsorlu içerik dünyasına ilk adımı attı.

Markanın bu son kararına göre sponsorlu reklamlar uygulamadaki diğer haberlerle iç içe, doğrudan kullanıcıların karşısına çıkacak. Reklamları diğer haberlerden ayırmak için ise sponsorlu içeriğe ufak bir “sponsored” etiket eklenecek.

Apple News'ta sponsorlu içerik dönemi başladı

Apple News’ın sponsorlu içerik formatı

Apple sponsorlu içerikleri kabul etmeye başladı, ancak reklamverenlerin içeriklerini uygulamaya eklerken reklam olduğunu belirtmeleri gerekiyor.

Yeni reklam kampanyası

Eylül 2015’te piyasaya sürdüğü uygulaması yayıncılar tarafından ölçümlenmesi zor ve trafiği az olmakla itham edilince şikayetleri dindirmek için kolları sıvayan Apple comScore ile anlaşıp Apple News’a bir tutam analitik veri de eklemiş. Markanın uygulamasının ömrünü uzatmak için aldığı bir diğer önlemse reklam kampanyası elbette. Basılı, online ve açıkhava ayaklarıyla Apple News reklamları şimdilik Vogue dergisi, Vice internet sitesi ve New York, Londra ve San Francisco sokaklarını süslüyor.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.