Apoyevmatini için abonelik kampanyası

Ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Türkiye'deki tek Rumca gazete Apoyevmatini, çeşitli grupların ve sosyal medya ağlarında oluşturulan destek sayfaları yoluyla yürütülen abonelik kampanyaları sayesinde belini doğrultuyor.

14.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Türkiye’deki tek Rumca gazete Apoyevmatini, çeşitli grupların ve sosyal medya ağlarında oluşturulan destek sayfaları yoluyla yürütülen abonelik kampanyaları sayesinde belini doğrultuyor.

1925’den bu yana, 86 yıldır yayın hayatına devam eden Apoyevmatini, ekonomik nedenlerden dolayı kapanma aşamasındayken, sivil toplum örgütleri ve facebook üzerinden kurulan destek grupları gazeteye destek oluyor.

Apoyevmatini’nin kapanma tehlikesiyle karşılaşması sivil toplum örgütlerini harekete geçirdi. Özellikle bilgimedya’da Efe Kerem Sözeri’nin çağrısının yayınlanmasıyla başlayan abonelik kampanyaları, kısa sürede facebooka da sıçrayınca son bir hafta içinde, 60’ın üstünde kişi Rumca bilmemesine rağmen Apoyevmatini’nin yayın hayatına devam edebilmesi amacıyla gazeteye internet üzerinden abone oldu.

Youtube’da da Mehmet Ali Alabora, Levent Üzümcü, Mustafa Altıoklar, Nihal Bengisu Karaca, Rojin ve Vahide Gördüm Apoyevmatini kampanyasına destek oluyor. Basın İlan yasasında yapılacak küçük değişikliklerle Apoyevmati’nin yayın hayatına devam edebileceğine dikkat çeken ünlü isimler, 12 Temmuz’da 87. doğum gününü kutlayan Apoyevmati’nin bu yolla 100. yaşını da görebilmesini ümit ediyor.

* Apoyevmati’ye abone olmak isteyenler, apo.istanbul@gmail.com adresine e-mail atabilir.

* Apoyevmatini’nin abonelik ücreti: 12 ay 100 lira, 6 ay 50 lira, 3 ay 25 lira

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.