Anthony Baker hakkında 5 gerçek

Beş maddede R/GA Londra Teknoloji Direktörü Anthony Baker.

06.11.2015 - 11:05 | Tuğba Özögretmen

BWI 2015 öncesi R/GA Londra Teknoloji Direktörü Anthony Baker’la ilgili bu bilgileri cebinizde tutun.

Yaratıcı inovasyonun kalbi R/GA Londra

R/GA Londra Teknoloji Direktörü Anthony Baker’ı bulunduğu çatı altında anlamaya çalışmak doğru bir hamle olacak. R/GA son birkaç yılda, bünyesindeki Google, Microsoft ve Beats by Dre gibi güçlü teknoloji markalarıyla teknolojik alt yapısını ve kadrosunu geliştiren bir adres. Geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına girerek İstanbul’da ilk ofisini açan R/GA’in bu yıl Advertising Age tarafından Yılın Ajansı; Baker’ın yer aldığı R/GA Londra ofisinin ise “Creativity Innovator of the Year” seçildiğini not edelim.

Teknolojiden fazlası

Anthony Baker’ı, bugüne dek deneyim kazandığı yazılım geliştirme ve teknoloji takım liderliği gibi alan ve unvanlara sıkıştırmak haksızlık olur. Zira kendisi eski, güncel ve yeni nesil teknolojilere hakim bir isim olmasının yanısıra, eski bir aktör, radyo spikeri, yazar, şair, gitarist, “gamer”, gezgin ve bir bilim kurgu romanı tutkunu. Bu yönleriyle kariyerine hükmeden teknolojiyi, hayatına dahil ettiği tüm yaratıcı disiplinlerle harmanladığına şüphe yok. Kariyeri boyunca uygulama ve kullanıcı arayüzü geliştirme gibi alanlarda tecrübe edinen Baker’ın nihai durağı ise R/GA Londra.

Türkiye’den iki markada imzası var

Baker’ı enteresan kılan bir diğer özellik ajansının müşterileri arasında yer alan Akbank ve Turkcell için de projeler üretmiş olması. Yani kendisinin Türkiye pazarına bir nebze de olsa aşina olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ajans, Turkcell için diyabetli hastalara yönelik SağlıkMetre isimli bir uygulama; Akbank için ise Apple Watch’a özel mobil bankacılık uygulaması geliştirmişti.

Anthony Baker hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

Teknolojiyle eşdeğer markalarla birlikte çalışıyor

Londra’nın yaratıcı teknoloji merkezlerinden biri olan R/GA ofisi pek çok teknoloji devine ve küresel oyuncuya proje üretiyor. Baker’dan, birebir çalıştığı ve hikâyelerini dinleyebileceğiniz markalar arasında Nike, Beats by Dre, Google, McDonald’s, Dyson, Disney ve Microsoft yer alıyor.

Bağlantılılığı keşfe çıkaracak adam

Baker, Brand Week Istanbul sahnesinde “Deneyimlerin İnterneti” isimli bir sunum gerçekleştirecek. Kendisinin -R/GA’in DNA’sında da olduğunu söylediği üzere- bağlantılarla çevrelendiğimiz bir çağda deneyim yaratmak konusunda birbirinden enteresan fikirleri var.

Baker’a göre markaların içinde bulunduğu bağlantılılık konsepti yalnızca mobil araçlar ve dijital ekranlar arasındaki geçişlerden ibaret değil. Aksine bu durum markaların deneyim yaratma konusunda düştüğü en büyük hatalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Eğer izin verirsek, Baker’ın söylediği gibi bu bağlantılı olma halini bulunduğumuz tüm çevrelere ve formlara (vücut, ev, şehir, sektör ve çevre) entegre ederek yeni bir varış noktasına sahip olabiliriz: bağlantılı alanlar. İşte Baker sunumunda markaların, bu bağlantılı alanlar içinde ne tür yeni nesil deneyimler yaratabileceklerini anlatacak. Dijitale yeni bir pencereden bakmak isteyenlere şiddetle duyurulur!

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.