Anonymous, logosunu kullanan şirketi uyardı

Küresel siber korsanlık örgütü Anonymous, logosunu kullanmak isteyen Fransız bir giyim markasına karşı saldırıya geçti.

02.08.2012 - 00:00 | MediaCat

Anonymous, kafa yerine bir soru işareti taşıyan takım elbiseli adam logosunu markasında kullanmak isteyen Fransız tişört üreticisi Pickapop.fr şirketini Twitter üzerinden uyardı.

Örgüt, “Yaptıkları kibirli ve cahil davranış cezasız kalmayacak… Anonymous, logomuzu çalmaya kalkışanların internette gerçekleştireceği her türlü faaliyeti bu karardan vazgeçecekleri ana kadar engelleyecek. Ayrıca özür diledikleri ana kadar eylemlerimizin yüzde 99’u durmayacak” açıklamasında bulundu.

Anonymous, YouTube üzerinden de bir video yayımlayarak destekçilerinin Fransız giyim markasına karşı tavır almasını istedi.

“Lisansı aldık”

Pickapop.fr, Anonymous’tan esinlendikleri çok sayıda tişört sunarken, siber örgütün sloganını da kullanıyor. Bazı tişörlerin üzerinde, “Bir lejyonuz, biz affetmeyiz, bir unutmayız, bizi bekleyin” ifadesi yer alıyor. Ancak bu slogonanla beraber, “Biz Anonymous’uz” ifadesi kullanılmıyor.

Anonymous’un Pickapop.fr şirketinin internet sitesini DDOS saldırılarıyla çökerteceği düşünülse de, şu ana kadar siteye sorunsuz bir şekilde erişim sağlanıyor. Pickapop.fr, bu yılın başında Fransa’nın telif hakkı düzenleme kurumundan Anonymous tişörtleri için gerekli belgeleri aldığını açıkladı.

Anonymous’a bağlı bir Twitter hesabından  yapılan açıklamada, Fransız şirketin sunduğu çok sayıda logonun Creative Commons lisans şirketinden elde edildiğini öne sürdü.

 (Kaynak: Ntvmsnbc)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.