MediaCat

Anne şefkatinin taklidi olmaz

Anneler ve yalnızca anneler tarafından yapıldığında anlam bulan bazı eylemler.

Anne şefkatinin taklidi olmaz

ABD ve Kanada genelinde konuşlanmış 13 bini aşkın üye dükkânıyla, çiçek almak isteyenler ile yerel çiçekçiler arasında köprü görevi gören çiçek tedarikçisi Teleflora; yaklaşan Anneler Günü’nü annelerin yeri doldurulamaz sevgisini vurguladığı bir reklam filmiyle kutluyor.

Çoğu çocuğun -ve yetişkinin- annesinden görmeye alışkın olduğu şefkat eylemlerini sokaktaki yabancılardan görmesi durumunda vuku bulacak garip atmosferin anlatıldığı film, reklam ajansı Wonderful Agency imzası taşıyor.

Kampanya fikrinin bir anne ile çocuğu arasındaki bağın doğumdan itibaren eşsiz olduğu içgörüsünden çıktığını söyleyen Teleflora Tüketici Pazarlaması Başkan Yardımcısı Danielle Mason, kampanyanın ardındaki fikri şu sözlerle açıklıyor:

“Baba, aile ve arkadaşlarla da özel bağlar kurarız ama diğerleri genellikle farklı bir amaca hizmet eder. Bir bebek doğduğunda, anne ile bebeğin bedenlerindeki tüm hücreler ikisi arasındaki bu basit ancak inanılmaz bağı kurabilmek için gizli bir uyum içinde çalışır.

“Bu bağdan hareketle; bilimsel araştırmalar annenin, çocuğun en güvenilir limanı olduğunu kanıtlıyor. Annemizle deneyimlediğimiz bağın özgünlüğü ve kırılganlığı eşsizdir. Bir annenin çocuğuna duyduğu sevginin sınır tanımadığının ve onun, bu tür derin bir şefkati besleyebilecek tek kişi olduğu gerçeğinin altını çizmek için bu basit sevgi eylemlerini alıp bu eylemlerin gündelik, sıklıkla kamusal durumlarda yaşandığını hayal ettik.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.