Anadolu Sağlık Merkezi Ataşehir’de

Anadolu Vakfı'nın, Johns Hopkins Medicine stratejik ortaklığı ile 2005 yılında kurduğu...

27.06.2008 - 11:11 | MediaCat

Anadolu Vakfı’nın, Johns Hopkins Medicine stratejik ortaklığı ile 2005 yılında kurduğu Anadolu Sağlık Merkezi (ASM), Suadiye’den sonra ikinci uydu kliniği ASM Ataşehir Tıp Merkezi’ni hizmete açtı.

Açılışını Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün gerçekleştirdiği törende konuşan Anadolu Vakfı İcra Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, vakfın en büyük ve en çok gurur duyduğu projesi Anadolu Sağlık Merkezi’nin büyümesi ve daha çok kişiye ulaşmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Türk insanına hizmet vermeye devam edeceklerini vurguladı. Türk insanının sağlığına hizmet etmenin kendilerini mutlu ettiğini belirten Özilhan, “Sağlık sistemimizde örnek bir yatırım olarak dikkat çeken Anadolu Sağlık Merkezi, kuruluş aşamasında belirlendiği üzere sadece ülkemizde değil yakın coğrafyada da bir referans merkezi olma noktasına erişmiş bulunuyor” dedi.

Anadolu Sağlık Merkezi’nin bugün Türkiye’nin yanı sıra, Amerika ve Avustralya’nın da dahil olduğu dünyanın her yerinden hasta kabul etmenin gururunu yaşadığını belirten Özilhan, “Türkiye’de önemli bir ihtiyaca cevap verecek yeni yatırımımız Kemik İliği Nakli Merkezi’mizi de en kısa sürede hizmete açmayı arzu ediyoruz. Sağlık sektöründe dikkat çeken yatırımlarımız, Anadolu Vakfı ve vakfımızı yaşatan Anadolu Grubu şirketleri olarak bizlere gurur veriyor.

Konularında uzman hekimleri, yüksek teknolojisi ve hasta odaklı hizmet anlayışıyla herkesi etkileyen Anadolu Sağlık Merkezi’nin benzerini Moskova’da da açmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ziyareti sırasında hastanemize hayran kalan Moskova Belediye Başkanı Lujkov’un isteği üzerine Moskova’da da ASM kurmak üzere çalışıyoruz” diye konuştu.

Açılışa katılan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise, “Kadıköy’e iş yeri açanlara, ‘İyi yere dükkan açtınız’ derdim. Ama be kez bunu demiyorum. Bu kez, Kadıköylülere ‘Çok güzel bir merkeze kavuştunuz’ diyorum. Ben sağlığımı onlara emanet ediyorum” diye konuştu. Başkan Öztük, Anadolu Vakfı’na ve yöneticilerine de, sağlık merkezini semtlerinde faaliyete geçirdikleri için teşekkür etti.

ASM Genel Direktörü Dr. Hasan Kuş da, ASM’nin vakıf hastanesi olarak halk sağlığına değer katmak vizyonu ve hasta odaklı bakış açısı ile yatırımlarına devam ettiğini söyledi. ASM’nin Ataşehir’de de hastalarına tıbbın son gelişmeleri ışığındaki bilgi birikimi ve deneyimiyle hizmet vereceğini belirten Kuş, “Bunların ötesinde Ataşehirliler’i sağlıklı tutacak projeler üzerinde çalışıyoruz. Merkezimizi, toplumun gereksinimlerini göz önüne alarak, ailelerin aklına ilk gelecek sağlık kurumu olmak üzere tasarladık” dedi.

Konuşmasında Anadolu Sağlık Merkezi’nin yeni yatırımlarından da söz eden Dr. Hasan Kuş, yeni yatırımlarla güçlenerek büyüyen Anadolu Sağlık Merkezi’nin ana kampüsündeki Hematolojik Onkoloji Ünitesi’nin inşaatının tamamlandığını ve ruhsatlandırma sürecinin devam ettiğini söyledi. İlk hastayı almak üzere hazırlıkların devam ettiği, üstün bir teknolojik alt yapıya sahip merkez, ana hastaneye ek, 3 bin 200 metrekare büyüklüğünde ayrı bir blok olarak inşa ediliyor. Merkezde, kemik iliği yapılacak hastalarda enfeksiyon riskini minimuma indirebilmek için her odanın, ameliyathane şartlarına uygun bir şekilde tasarlandığına dikkat çeken Kuş, “ESMO (European Society for Medical Oncology) akreditasyonu da bulunan Onkolojik Bilimler Bölümü’nün tüm bölgede referans merkezi olarak kabul edilmesi, Hematolojik Onkoloji Ünitesi’yle daha da pekişecek” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından merkezin açılışı yapıldı. Dr. Hasan Kuş, açılıştan sonra Başkan Öztürk ve Tuncay Özilhan’a yeni yapılan hastaneyi gezdirerek üniteler hakkında bilgiler verdi.

Sağlık turizminde öncü hastanelerden biri olmayı amaçlayan Anadolu Sağlık Merkezi, sadece Türkiye’den değil Romanya, Azerbaycan, Bahreyn, ABD, İngiltere, Avustralya, Ukrayna, Bulgaristan ve İsviçre’nin de aralarında bulunduğu 18 ülkeden hastalara tedavi olanağı sunuyor. ASM’de, ortalama olarak aynı gün içerisinde 15 yatan hasta, 15 ayaktan hasta olmak üzere toplam 30 yabancı hasta ağırlanıyor. Ocak ayından bu yana 300 yabancı hastaya hizmet veren ASM 2008 yılı sonuna kadar bin 300 yabancı hastaya tedavi olanağı sağlamayı hedefliyor. ASM Uluslararası Hizmetler Departmanı, hastaların ve yakınlarının hastane ziyaretlerinin planlanmasına ve uygulanmasına yardımcı olurken hastaların her türlü ulaşım, otel ve haberleşme istek ve beklentilerini de karşılıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.