AMPD ‘Birlik’ yapısına geçiyor

1994 yılından bu yana faliyetlerine devam eden AMPD'nin 26 Mart 2009, Perşembe günü gerçekleşen Olağan Genel Kurul Toplantısı ile yeni dönem...

30.03.2009 - 11:31 | MediaCat

1994 yılından bu yana faliyetlerine devam eden AMPD’nin 26 Mart 2009, Perşembe günü gerçekleşen Olağan Genel Kurul Toplantısı ile yeni dönem yönetim kurulu ve yeni yapılanması belirlendi.

Alışveriş merkezleri, mağaza zincirleri ve bağlı sektörlerin ekonomi ve toplum içindeki rolünü vurgulamak, geliştirmek ve Türkiye perakende sektörünü uluslararası platformlarda temsil etmek amacıyla kurulan AMPD, yeni dönemde Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane’nin başkanlığında faaliyetlerini sürdürecek.

AMPD tüzüğüne göre derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi sadece iki dönem sürdürülebiliyor. Derneğin tüzüğüne uygun biçimde son iki dönemdir başkanlık görevini başarıyla yürüten YKM Yönetim Kurulu Üyesi Nuşin Oral, yeni dönemde AMPD İstişare Konseyi Başkanı olarak faaliyetlerini sürdürecek. AMPD’nin geçmiş dönem faaliyetlerini değerlendiren Nuşin Oral: “AMPD bugüne kadar sektöre ve üyelerine öncelikli fayda sağlayan bir güç odağı oldu. Son dönemde özellikle sektörde bir ölçek oluşturulması, sektörün globalleşebilmesi, dünya çapında oyuncuların sektörde yer alması ve nitelikli insan kaynağı eğitimi üzerinde durduk ve bir çok projeyi hayata geçirdik. Dernek olarak, perakende sektörünün içerisinden geçmekte olduğu değişim sürecinde, perakende sektörünün temsilcilerine, bilgi, donanım, altyapı ve sermaye gücü anlamında yaptıkları hazırlıklarda öncülük ettik. Büyük bir gururla dört yıldır sürdürdüğüm başkanlık görevimi Mehmet T. Nane’ye devretmekten büyük mutluluk duyuyor ve yeni dönemde kendisine başarılar diliyorum. Sektörün geleceği için bundan sonra da hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Tek liste ile girilen seçimde AMPD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Mehmet T. Nane, yeni dönemde derneğin çatısı altında toplanan sektörün tüm kollarının önceliklerinin korunması, sektörün gelişimi ve geleceğe hazırlanması adına çalışmaların devam edeceğini söyledi. Yeni dönemde, seçimi yapılan yönetim kurulunun haricinde dernekte yapısal değişikliklere de gidildiğini belirten Nane, bundan böyle sektörün her bir alanının daha etkin biçimde temsil edilmesi için beş farklı Grup Başkanlığı oluşturulduğunu ve genel kurulda yapılan oylama ile her bir grubun başkanlarının belirlendiğini söyledi. Nane: “Bugüne kadar dernek çatısı altında, çeşitli görevler ile sürdürdüğüm çalışmalarımı Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam ettireceğim. AMPD sektörün çok çeşitli alanlarını temsil etmektedir. Büyük Mağazalardan Alışveriş Merkezlerine, Zincir Mağazalardan Gıda Perakendeciliği alanına kadar, perakende sektörünü her alanda ve zeminde temsil ediyoruz. Çalışmalarımızı bilimsellik platformu çerçevesinde sektörümüzün yurtiçinde ve dışında en etkin biçimde temsil edilmesi yönünde devam ettireceğiz.” dedi.

Yeni yapılanmaya göre Danışma Kurulu Başkanlığına Servet Topaloğlu, AVM Grubu Başkanlığı’na Torun AVM Yatırım Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Gıda Grubu Başkanlığına Kiler Genel Müdürü Nihat Özdemir, Büyük Mağazalar Grubu Başkanlığına Boyner Holding Başkan Yardımcısı ve BBA Beymen Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Sunay, Zincir Mağazalar Grubu Başkanlığına İnci Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Kızıltaş, Hizmet Grubu Başkanlığına Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş seçildi. Yeni dönemde derneğin Etik ve Tahkim Kurulu’nda ise Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, Orta Gayrimenkul Yatırım Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kurşun ve Mavi Jeans Yönetim Kurulu Başkanı Sait Akarlılar yer alacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.