Amerikalı Müslümanlardan, önyargılara karşı reklam kampanyası

Amerika'da yaşayan Müslümanlar, önyargıları kırabilmek için halkla ilişkiler çalışması başlattı...

03.09.2010 - 00:00 | MediaCat

New York’ta terör saldırılarıyla yıkılan ikiz kulelerin yakınına inşa edilmesi planlanan caminin hararetli tartışmalara yol açtığı bir dönemde Amerika’da yaşayan Müslümanlar, önyargıları kırabilmek için halkla ilişkiler çalışması başlattı.

Amerikalı Müslümanların en büyük insan hakları örgütlerinden Amerikan İslami İlişkiler Konseyi (CAIR), İslam ve Müslümanlar hakkındaki Amerikan kamuoyundaki olumsuz görüşlerin önüne geçebilmek için ulusal kanallarda yayınlanmak üzere çeşitli reklamlar hazırladı. Reklamlarda, ABD’li Müslümanlar, "Biz de Amerikalıyız. 11 Eylül 2001’deki saldırılar bizi de vurdu" mesajı verecek. CAIR Sözcüsü İbrahim Hooper, bu tür reklamların amacının Amerikan halkına 11 Eylül’de Müslümanların da hedef alındığını göstermek olduğunu söyledi. Saldırılarda yıkılan ikiz kulelerin yakınına cami yapılması tartışması ile İslam karşıtlığının yeniden alevlendiği Amerika’da, İslam’ın doğru algılanabilmesi için verilen çabalar kapsamında başka bir İslami dernek de yine halkla ilişkiler çalışması başlatmıştı.

zaman.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.