Amerika oyuna dalmış

Dijital oyun tutkunları, PlayStation ve Xbox gibi oyun konsollarının başında gittikçe daha fazla vakit geçiriyor.

07.09.2005 - 00:00 | MediaCat

Dijital oyun tutkunları, PlayStation ve Xbox gibi oyun konsollarının başında gittikçe daha fazla vakit geçiriyor. Bu başka aktivitelere, ama özellikle de televizyona ayrılan sürenin kısalmasına neden oluyor. ABD’de Ziff Media Game Group tarafından yapılan ‘Digital Gaming in America’ adlı araştırmaya göre dijital oyun tutkunları geçtiğimiz yıl haftada ortalama 22 saat televizyon seyrederken bu yıl 18 saat televizyon seyrediyor.

Araştırma dijital oyun tutkunlarını ortalama oyunculardan ayırmak için geçtiğimiz altı ay boyunca en az dört farklı oyun oynamış olmak ve haftada en az on saatini dijital oyunlar için harcamak gibi ölçütlerden yararlanmış.

Araştırma sonuçlarına göre ABD’de şu anda 76,2 milyon evde dijital oyun oynanıyor. Bu rakam geçtiğimiz yıl 67,5 milyon düzeyindeydi. Bu, yüzde 11,4’lük bir artışa işaret ediyor. Araştırmada kullanılan kriterlere göre bunların 19,8 milyonu ‘tutkulu kullanıcı.’ Bu rakam geçtiğimiz yıl 18,9 milyon düzeyindeydi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.