Amazon’un reklamlarına veto

Amazon Prime, tepkiler nedeniyle yeni dizisinin reklamlarını toplattı.

26.11.2015 - 14:26 | Arzu Nilay Kocasu

Amazon'un reklamlarına veto

Amazon’un Philip K. Dick’in 1962 tarihli romanı Yüksek Şatodaki Adam’dan ilhamla piyasaya sürdüğü yeni dizisi “The man in the high castle” için New York’ta gerçekleştirdiği açıkhava kampanyası bir süredir uluslararası sektörün gündemini meşgul ediyor.

2. Dünya Savaşı’nı Nazi Almanyası ve Japon İmparatorluğu’nun kazandığı alternatif bir tarih tahayyülünden hareketle şekillenen hikâyeye paralel olarak New York metrosunun bir kısmını “kazananların” bayraklarıyla renklendiren Amazon, halkın gösterdiği yoğun tepki nedeniyle, 14 Aralık’a kadar sürdürmeyi planladığı kampanyasını durdurmaya karar verdi.

Reklamlar teknik özellikleri itibarıyla MTA (Metropolitan Transportation Authority) kurallarına uygun olsa da içeriğinin sorumsuzca ve saygısızca hazırlandığını söyleyen New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da reklamların kaldırılmasını istediğini söylemişti. Kampanyayı durduran Amazon Prime ise reklamlardan pişman olmadığını duyurdu.

Kaynak: Business Insider ve Le Journal du Geek Fotoğraf (sosyal medya): The Guardian

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.